Vzorově vypracovaná maturitní písemná práce z angličtiny 2015 jaro

maturitni-pisemka-anglictina-2015-jaro-vzorJak jste mohli napsat písemnou práci z anglického jazyka u státní maturity v ostrém jarním termínu v roce 2015? V zadání maturitní písemné práce se v první, delší části objevila charakteristika osoby a v druhé, kratší části neformální e-mail. Prohlédněte si vzor písemné práce z angličtiny v roce 2015, který by u maturity prošel se skvělým hodnocením a porovnejte si vzorové vypracování se svým vlastním maturitním textem.

ČTĚTE TAKÉ: Didaktický test z angličtiny 2015 jarní termín výsledky

OSTRÉ ZADÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA – JARO 2015 – PRVNÍ ČÁST:

Rozhodl/a jste se zapojit do projektu Interesting People Around Us, který je organizován mezinárodním časopisem The World, a proto chcete napsat charakteristiku nějakého zajímavého člověka.

Napiště charakteristiku zajímavého člověka v rozsahu 120-150 slov, ve které:

 • stručně představíte vybranou osobu (např. jméno, věk, povolání, váš vztah k osobě);
 • popíšete, jak tato osoba vypadá;
 • charakterizujete tuto osobu (vlastnosti, chování, zájmy apod.);
 • vysvětlíte, proč je tato osoba zajímavá.

VZOROVÉ VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE NA JEDNIČKU 2015 JARNÍ TERMÍN 2015 – PRVNÍ ČÁST:

A Perfect Teacher?

There are a lot of people around us but only some of them are special. It is a pleasure to say a few words about Mr Jones, my favourite, young geography teacher.

He looks quite handsome. He is sporty, his hair is dark and short. He always wears elegant clothes. I even heard a rumour that girls call him David Beckham. Not a bad nickname for a teacher.

Not only is his look good, he is also a great person as for his character. He can be funny as he usually starts a lesson with a joke. On the other hand, he is a demanding person and he always keeps his word.

I think he has a real interest in his students. That is why he is considered an interesting person by most of the students. Sometimes I even forget he is actually a teacher. An extraordinary person, indeed.

Proč by vzorové vypracování první části získalo skvělé hodnocení?

 • Text je psán v souladu se zadáním této části písemné práce – píšeme charakteristiku osoby.
 • V souladu se zadáním má vzorový text vhodný nadpis.
 • Text je psán formálně, čtenářem časopisu The World je široké publikum (požívání formálního jazyka, zejména nestažených tvarů sloves)
 • V prvním odstavci se objevuje úvod, v posledním odstavci je závěr.
 • Zmiňujeme a rozpracováváme všechny body zadání, v našem případě je každý bod zadání rozpracován v jednom odstavci.
 • Rozsah textu je v souladu se zadáním (120-150 slov).
 • Náš text neobsahuje zbytečné nebo irelevantní informace, píšeme k věci, v souladu se zadáním.
 • Vzorová charakteristika obsahuje logický sled informací (ten je vlastně dán jednotlivými body zadání a jejich pořadím).
 • Na první pohled je vidět vhodná grafická úprava práce. Nadpis je oddělen od textu vynecháním řádku a text obshauje odstavce, které jsou od sebe rovněž odděleny vynecháním řádku.
 • Vzorové zadání obsahuje očekávané výrazy pro spojování slov, vět nebo souvětí – např. spojky souřadící (and, but) nebo výrazy podřadící (as, that is why) a další výrazy pro spojování myšlenek (Not only… also, on the other hand…)
 • Text obsahuje očekávanou slovní zásobu vhodnou pro charakteristiku osoby týkající se jeho vzhledu (handsome, sporty, …wears elegant clothes) a charakteru (a great person, quite funny, demanding, an extraordinary person).
 • Slovní zásoba je vůči zadání široká.
 • Text obsahuje očekávanou gramatiku, zejména minulý čas prostý a přítomný čas prostý, předpřítomný čas a způsobová slovesa nebo třeba nepravidelná slovesa v AJ.
 • Text neobsahuje gramatické chyby, chyby ve slovní zásobě ani chyby ve výrazech pro spojování.
 • Text je napsán na požadované maturitní úrovni.

ČTĚTE TAKÉ: Jak napsat charakteristiku anglicky na jedničku?

ČTĚTE TAKÉ: Všechna zadání testů k pohodové přípravě na maturitu z AJ

OSTRÉ ZADÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA – JARO 2015 – DRUHÁ ČÁST:

Dohodli jste se s kamarády, se kterými jste na mezinárodním jazykovém kurzu, že půjdete společně koupit dárek svému lektorovi Terrymu k narozeninám, bohužel však s nimi nemůžete jít.

Napište kamarádům e-mail v rozsahu 60-70 slov, ve kterém:

 • se omluvíte, že s nimi nemůžete jít;
 • vysvětlíte, proč s nimi nemůžete jít;
 • navrhnete, jaký dárek by lektorovi mohli koupit, a vysvětlíte proč;
 • je požádáte, aby vám pak napsali, jaký dárek koupili.

VZOROVÉ VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE NA JEDNIČKU 2015 JARNÍ TERMÍN 2015 – DRUHÁ ČÁST:

Dear classmates,

I’m sorry I can’t go shopping for the present for Terry. I must stay at my apartment and take care of my host family’s dog. I think you could buy him an experience present, a bungee jump, for example. He is an adventurous person so he might love it. At any rate, please, write me what you bought.

See you soon,

Radek

Proč by vzorové vypracování druhé části získalo skvělé hodnocení?

 • Text je psán v souladu se zadáním této části písmné práce. Píšeme e-mail kamarádům.
 • Text je psán v neformálním stylu, příjemcem textu jsou právě naši kamarádi.
 • Zmiňujeme a rozpracováváme všechny body zadání.
 • Text obsahuje oslovení, hlavní část textu, neformální rozloučení a podpis pisatele.
 • Vzhledem k povaze textu není třeba psát text do odstavců; vynecháním řádku však oddělujeme oslovení o hlavního textu, stejně jako oddělujeme rozloučení a náš podpis.
 • Rozsah textu odpovídá zadání (60-70 slov).
 • V textu se nevyskytují žádné zbytečné informace, píšeme k věci, vzhledem k zadání.
 • Text je souvislý a logický, od prvního bodu zadání až k poslednímu bodu zadání.
 • Text obsahuje očekávanou slovní zásobu a gramatiku pro omlouvání se (I’m sorry), vysvětlování (…(that) I can’t go shopping), navrhování (I think you could…) a další vysvětlování, proč (He is an adventurous person so…), žádosti (please, let me know…).
 • Slovní zásoba je v očekávané šíři.
 • Text neobsahuje chyby ve slovní zásobě ani chyby gramatické.
 • Text je napsán na požadované maturitní úrovni.

Než položíte dotaz do diskuze, podívejte se na seznam chyb sestavených z tisíců dotazů maturantů nejčastější chyby v maturitní písemce z angličtiny na jaře 2015 a jejich možný dopad na hodnocení.

ČTĚTE TAKÉ: Ústní zkouška u maturity z anglického jazyka

249 komentářů u “Vzorově vypracovaná maturitní písemná práce z angličtiny 2015 jaro

 1. Chtěl bych Vám také poděkovat za Váš přínos – dostal jsem taktéž 100% a to taky díky tomu, že jste uvedli všechny náležitosti charakteristiky a mailu. Ještě jednou díky moc! 😉

  • Davide, je skvělé, že Vám NovýAmos.cz pomohl ke 100% bodovému zisku. Držíme palce u ústní zkoušky a v dalším životě 😉

 2. Moc dekuji za vase stranky, diky nim jsem v obou castech anglicke pisemne prace ziskala 100%!! 🙂 nebyt vas, nevim, jestli by to dopadlo takhle slibne..jeste jednou diky moc! 🙂

 3. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak moc velká chyba je, když jsem ve 2.práci napsala, že nemůžu jít koupit dárek, protože musím hlídat bratra, jelikož je nemocný a rodiče pracují?
  A taky, když jsem oslovila pouze 1 kamarádku-předpokládala jsem, že to řekne i ostatním 😀

 4. Chci se zeptat, když jsem u e-mailu napsala jako důvod, že moje matka má narozeniny a tím pádem musím zůstat doma, je to chyba? Když jsem teda na mezinárodním kurzu? Nebylo stanoveno, kde ten kurz je, tudíž může být i v mém městě ?

 5. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s gramatickými chybami. Je možné , že při velkém počtu gramatických chyb (6-10) ve velkém textu se práce nebude hodnotit a dostanu za 5 ? Jak je to s opakovanými chybami? Počítají se jednou nebo opakovaně každá zvlášť. Děkuji

 6. Dobrý den,
  chci se zeptat, jak to je s gramatickými chybami. Je možné, že při velkém množství gramatických chyb (6-10) bude práce hodnocena 0 body, ikdyž jsou rozpracovány všechny body zadání a text obsahuje to, co osahovat má ? A ja je to s opakovanými chybami v textu. Počítají se jedenkrátneo zvlášť.

 7. když z první části budu mít dostatek bodů a ve druhé 0, tak mám šanci na projití, nebo musím z každé té části mít alespoň 1 bod? dekuji za odpověď 🙂

 8. Dobrý den,
  Rád bych se zeptal jak moc velká chyba to je a jestli to bude vůbec hodnoceno, když jsem v první části začal oslovením Dear Sir or Madam a na konci jsem text ukončil yours faithfully, a jméno, špatně jsem pochopil zadání a psal to jako dopis do magazínu

 9. Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli vadí že jsem popsala celebritu když jsem tam napsala že osobně ji neznám ale podle mě je takový a makový (vlastnosti) a můj vztah k ní je že bych ji chtěla potkat osobně a proč je zajímavý že třeba má rád svoje fanoušky a i přes svou slávu se nezměnil a přispívá do charity …. charakteristika to je a není tam napsaný že toho člověka máš znát osobně…

 10. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak to je, když jsem v záznamovém archu u písemné práce škrtala, a prostě jsem po škrnuté větě psala dál, je to v pořádku? Šedé řádky jsem nevyužila, nějak jsem to nepochopila. Počet slov bych měla mít v pořádku.
  Na jednom místě jsem udělala i vsuvku, jelikož mi tam chybělo jedno slovo, nevadí to?

 11. Drahá slečno/paní Zuzko,
  myslíte si, že je velká chyba, když jsem charakteristiku psal(a) o sobě?
  Předem děkuji za odpověď,
  Váš věrný(á) čtenář(ka)

 12. Dobrý den,
  Rada bych se zeptala k te charakteristice. Vim, ze tam maji byt odstavce i jsem na to myslela pri psani. Nemam ale vynechany radek, ani odsazeno zleva. Kdyz jsem skoncila posledni slovo v odstavci napriklad v pulce, novy odstavec jsem jen zacala psat na novy radek. Kdyz se na to podivam, jdou odstavce poznat. Ale u vas jsem se docetla, ze se MUSI vynechat radek, nebo odsadit zleva. Budou se mi tedy strhavat body a kolik?
  Dekuji za odpoved.

 13. Dobrý večer, jak jsem psala tu písemnou část, tak tu druhou slohovku jsem omylem napsala do záznamového archu určeného pro první čast. Nevšimla jsem si, že úplně na zadní straně jsou linky pro druhou část, byla jsem ve stresu…Takže ten e-mail mám napsaný na šedém poli pro první část…Nevím co s tím..Dalo by se to nějak vyřešit nebo to bude nedostatečné?

  • Mám podobný problém, (začala jsem 1 část psát do 2.části, pak jsem si to uvědomila, škrtla to a psala normálně 1.část do 1.části. Ovšem jak jsem začala psát 2. část do 2.části -tam jsem mela kus té přeškrtlé 1 části- nevlezlo se mi to tam celé tak jsem pokračovala v 1. části pokračování , s tím že jsem to přeškrtla a napsala tam 2. část pokračování) ptala jsem se učitelky a jestli tam máš naznačeno že je to druha část (nebo nějak jinak vysvětleno, aby to pochipili) tak to prý nevadí.
   Horší by bylo, kdyby si psala mimo vyznačené řádky.
   Snad to projde u nás obou ..:D

 14. Chci se zeptat na 2 otázky .. 1.otázka – Je chyba, když jsem u první části napsala nahoru anglicky datum? .. 2.otázka – je chyba, když jsem u druhé části uvedla e-mail komu píši, svůj email a subject?
  Děkujíííí!

 15. Ve druhé části (e-mail) jsem jako důvod dala to, že musím jít s rodiči nakupovat. Je to chyba? Není tam totiž přesně specifikováno, kde je onen kurz, mohl se konat i v mém městě a v tom případě by to možné bylo.
  Díky

  • Mám podobný dotaz, v druhé části jsem napsala že musím jí t na preventivní prohlídku k lékaři? myslíte ti že mi to jako důvod omluvy uznají?

 16. Dobrý den, je velká chyba, když jsem nenapsala vlastní naspis ale opsala zadaný? A oslovení mám Hi Nelly, (psala jsem konkretní osobě ne všem) a rozloučení je With love .

  • Ne, s tim nadpisem to mam stejne a chyba to neni. A u te kratsi casti to mame prekvapive taky stejne, a taky by me to zajimalo..

 17. Dobrý den. Chci se zeptat jestli se mi bude ta kratší esej hodnotit 0 body, když jsem misto Terrymu navrhoval darek nekomu jinemu.Mockrát děkuji za odpověď.

 18. Dobrý den. Chci se zeptat jestli se mi bude ta kratší esej hodnotit 0 body, když jsem misto Terrymu navrhoval darek nekomu jinemu. Děkuji za odpověď.

 19. Můžu se prosím zeptat ? Když jsem u té krátké eseje místo Terryho vybiral darek jinemu profesorovi, protože jsem si to špatně přečetl bude z toho automaticky 0 bodů ? Děkuji za odpověď

 20. Já bych měl dotaz ohledně paní/slečny Zuzky, která nám zde odpovídá na dotazy.
  Je to někdo přímo ze serveru novyamos.cz?
  Myslím, že ne. Proto by mě zajímala hodnota její odpovědi, zatím se zde setkávám akorát s arogantními odpověďmi, které jsou takřka nic neříkající.

  Děkuji;)

  • Dominiku, na základě tisíců dotazů připravujeme exkluzivní článek týkajícící se nejčastějších chyb v maturitní písemné práci z angličtiny a jejich možný dopad na hodnocení práce. Všechny ostatní komentáře, ať už dotazy, nebo reakce na ně, jsou komunitní a je třeba brát je pouze orientačně 😉 NovýAmos.cz

  • Slečna/paní Zuzka mi připomíná veleslavnou vystudovanou ekonomku volající nějaké agentuře, která všechno umí a všechno zná 😀 A očividně se vyžívá ve vyvolávání naprosto zbytečného stresu u nejistých maturantů jejími odpovědi, které nejsou ani moc vtipné -_-.

   • Moje odpovědi nemají být vtipné, pouze stručné. Nejsem veleslavná vystudovaná ekonomka, která všechno zná. Jsem učitelka angličtiny, dělám to 30 let. Nepracuji ve státním školství, nýbrž v soukromém. Tolik na vysvětlenou.

    • Dobrý den paní učitelko 🙂 Dovoluji si podotknout, že soukromým školstvím se nenazývá nepřiměřené hodnocení prací a úmyslné stresování studentů na těchto internetových diskuzích.. 😀

    • Paní Zuzana je očividně úplně mimo. Akorát tady straší lidi, že se jim sloh nebude počítat a přitom za nedodržení stylu jak někteří psali dopis se jim strhne pouze jeden bod nikoli celý sloh. Takže by mě opravdu zajímalo, kde paní Zuzana učila těch 30 let 😀 Na většinu otázek odpovídá chybně ! ! Je mi z Vás na Blit*

 21. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je chyba když u kratšího textu nemam rozloučení. Myslela jsem, že u mailu se psát nemusí. Děkuji.

 22. U velkého útvaru jsem použila 2krát zkrácený tvar. Bohužel tak nešťastně, že první chybu mám hned v první větě. Odstavce jsem neoddělovala vynecháním řádku, ale pouze odsazením. Mám šanci, že se mi práce budou hodnotit?

 23. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat , když jsem udělala úplně nesmyslnou chybu a napsala My interesting people is …. kolik za to strhnou bodů a jak moc vadí , že mám ještě jednu chybu hrubou tam.. 🙁 Bohužel si nepamatuji , jestli jsem neuvedla zkrácené tvary a mám to rovnou jako charakteristiku , že rovnou povídám o tý o sobě. Vadí to?

 24. Dobrý den, bude hodně bodů dolů za to, když jsem celý 1. text psala formálně a na konci jsem zapomněla a napsat stažený tvar I’m?

 25. chtela bych se zeptat, ma toto sanci na projiti? dear friends,
  im sorry but i cant go buy gift for terry with you because tomorrow im flying with my parents on holiday to panama and we must be on airport at 5p.m.
  you should buy him t-shirt or socks because he says taht he havent enough socks and t-shirt. but i think he will be glad for every gift.
  Please could you write me what you buy him? i will be glad.
  I look forward to hearing from you.

   • A to mě teď napadlo, jestli vezmou jako chyby to, že nepoužíváš apostrofy (doufám, že to bylo jen přepisem do PC :-D). Protože technicky vzato by to mohlo být správně, jelikož to byl email neformální, tudíž vlastně hovorový.

  • máš tam 6 drobných chyb + na začátku skoro každý věty malý písmeno 😀 ale to jsi tam snad nenapsala. ale maturitu máš určitě 😉

 26. Dobry den,
  muze byt lepsi znamka nez 5, kdyz je vetsi mnozstvi gramatickych chyb, rozsah slov odpovida pres to se mi sloh nevesel do archu (rozlouceni a podpis je pod radkami), e-mail je vetsinu casu psan v doucnosti s will (vim ze to je vyjadreni nejiste budoucnosti a tohle byla jista budoucnost ale v tu chvili …=( )
  Prosim o odpoved a predem dekuji..

  • Ahoj Verčo, taky se mi všechno vešlo tak tak.. Dokonce jsem zapomnela i počítat slova :/. Jediné v co doufám je, že ten sloh opravuje člověk a ne stroj 😉

 27. Dobrý den

  Chtěl bych se zeptat v 2. části slohovky jsem napsal důvod proč nemůžu přijít, že se starám o svoji matku, která je nemocná a tak bych se chtěl zeptat jestli je tu porušení zadání a jak to bude hodnoceno ?

  Předem děkuj

  • V zadání je napsáno, že máte vysvětlit důvod, není tam specifikace, takže NE, není to porušení zadání.
   PS. Napsal jsem úplně stejný důvod 😀

   • Já též. 🙂 A spolužák to samý, tak snad to bude v pohodě. Ale asi byly nějaký erupce… (nebo univerzální věta na všechno… :D)

 28. Dobrý den, dnes jsem tu první část celkem zmrvila a chci se zeptat. Nadpis nemám, oslovení jsem napsala Dear Sir or Madam, nějaký ten úvod a pak tu charakteristiku. Poté závěr a pak yours faithfully a podpis. Špatně jsem to pochopila a psal je to jako dopis do magazínu, aby pak zveřejnili tu charakteristiku. Body jsem jinak splnila a počet slov taky. Tento problém má celkem dost lidí co jsem se ptala. Tak se ptám, čeká mě bodové hodnocení 0? Předem děkuji za odpověď.

 29. když jsem napsal, že nás učí historii a tak mu dáme knížku o válkách je to velká chyba vůči zadání textu?

 30. Myslím, že to, co všechny nejvíc zajímá je NADPIS! 😀 Jak se bere u první části absence nadpisu? Nesplněný útvar nebo jen body dolu? Achjo teď nebudu do zveřejnění hodnocení spát 🙁

 31. Dobry den chtela bych se zeptat zda moc vadi kdyz jsem napsala jako duvod u casti 2 duvod ze si moje sestra zlomila nohu. Na tom jazykovem kurzu muze byt se mnou…

   • píšou,že jste na mezinárodním kurzu angličtiny,ale neříkají kde,tak to musí uznat,třeba mezinárodní kurzy angličtiny máme i u nás ve městě,takže…. 🙂

  • Já jsem napsal, že se musím start o matku, která je nemocná. no jsem zvědav jestli ze slohovky budu mít za 5 a půjdu v září nebo jak to dopadne.

 32. Dobrý den, chci se zeptat jak bude hodnocena charakteristika, když 1) jsem ji psala občas se staženými tvary a občas ne a 2) jsem nenapsala “omáčku” na začátku, protože jsem nechtěla psát něco, co jsem chtěla napsat do dalších bodů? A jak nude hodnocen email, když ho mám napsaný v několika odstavcích a ne jen do jednoho?

  Děkuju 🙂

 33. Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli vadí, že jsem ve 2. části nedala volný řádek mezi oslovením a textem? Dále jestli nevadí, že jsem se omluvila, že musím jít do nemocnice za taťkou, který měl autonehodu (v zadání nebylo určeno místo, kde kurz je)? A poslední kolik bodů mi strhnou když jsem tam měla tak 85-90 slov (přesně nevím)? Děkuji.

  • K první části (mám stejný problém): U emailu je napsáno že je VYŽADOVÁNO grafické oddělení pozdravu, rozloučení a podpisu (viz příručka). Nikde není psáno, že je nutné vynechat řádek, prostě začnu na novém (nehledě nato, že některé vzory řádek vynechají, jiné ne). Když píšu nadpis k charakteristice, tak přece nebudu pod ním vynechávat řádek… Navíc s vynecháním tří řádků, bychom museli i ten pitomý email psát skoro na dvě strany… A pokud se za grafické oddělení považuje pouze vynechání řádku, pak by to mělo být jasně specifikováno, jinak je to trochu padlé na hlavu…

  • Ty slova navíc jsou špatný… Co nám říkal náš učitel tak co slovo navíc bod dolů…

   • 😀 😀 promiň ale tvoje odpověď mě opravdu rozesmála. Pokud to není vtip, vyřiď svému učiteli ať si přečte něco o psaní prací k maturitě. 😀 😀

   • Ja jsem cetla v prirucce, ze u kratsi prace muze byt i vice slov nez je v zadani. Nesmi byt mene nez 70 slov, za to uz jdou body dolu. U teto prace neni bran takovy zretel, jako u delsi prace, kde je to striktne dane.

    • Když je v zadání 60-70 slov, nemůže být přece minimálně 70 slov ne? Má být prostě mezi 60-70…

 34. Dobrý den, chci se zeptat, zda vadí moc, když jsem to psala neformálně, měla jsem celkem stažené tvary a psala jsem jako o zajímavé osobě o mojí matce? Díky

  • Stažené tvary jsou chybou velkou, jelikož to byl formální útvar. Jaký to byl člověk je nepodstatné, tak v pohodě :-).

    • Já myslím, že ne… nejsem expert, jsem taky maturantka :-D. Ale pokud je dodrženo téma a útvar, není důvod hodnotit 0 body. Neformálnost textu je “jen” neznalost určitých náležitostí daného útvaru.

     Větší hlavu by si měli dělat ti, co psali formální dopis s oslovením, rozloučením a podpisem. 😀

  • Ne není to chyba, v publikaci Cermatu je, že charakteristika se má psát neformálně/semiformálně a bylo zadané napsat charakteristiku, ne článek. To že to jde do novin je podle mě vedlejší.

  • Pochybuju, že to vadí..je to článek do časopisu..ne žádost o práci. A s tou matkou je to rozhodně správně.

 35. Dobrý večer,
  je velká chyba když jsem charakteristiku psala jako dopis do redakce … a v emailu mám odstavce?
  Děkuji

    • Mám stejný problém a jak vidím tal hodně lidi to napsalo jako dopis, v zadání nikde nebylo napsáno, ze máme psát článek do novin … Bylo tam pouze že máme napsat charakteristiku …

     • Ano přímo to tam slovně napsaný nemáš, ale měla si napsat charakteristiku do časopisu, takže kdybys vyhrála a oni to měli otisknou tak by to mělo vypadat jako článek, a né jako dopis.

 36. Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli hodně vadí, když jsem se nezmínil v 2. části slohu, přesně o lektorovi Terrym. Jméno Terry, ani lektor jsem do e-mailu nenapsal. Psal jsem to formou, jako že – mohli byste mu koupit, místo mohli byste koupit Terrymu apod. Často jsem psal He……, His……. Jinak bodů jsem se držel, jen jsem nezmínil komu přesně ten dárek je a o kom se bavíme, psal jsem- ( jemu, jeho,on apod.), vybočení od tématu to podle mě není, když jsem se držel těch jednotlivých bodů, ale nevím, chtěl bych se ujistit. Děkuji.

 37. Zdravím, chci se zeptat jak bude slohovka hodnocená, když jsem ji napsala formou dopisu. Napsala jsem do redakce o tom, že v souvislosti s jejich soutěží posílám charakteristiku atd.
  Děkuji

 38. Dobrý den, je chyba pokud jsem v e-mailu oslovila kamarády jmény? Nenapsala jsem Hi friends, ale Hi Jacob and Sarah. Dále jsem se chtěla zeptat jestli je chyba, pokud jsem se nepodepsala vlastním jménem. A poslední dotaz je zda uznáváte vsuvky ve stylu hvězdiček – hvězdičku jsem dala doprostřed textu-při kontrole jsem zjistila, že mi chybí slovo – a slovo které patřilo na místo hvězdičky jsem napsala pod e-mail. Děkuji

 39. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, když jsem psala dopis do redakce časopisu, ale charakteristiku určité osoby tam mám. Jenom jsem si myslela, že mám nejprve poslat tu charakteristiku do redakce. Myslíte, že my to uznají ? Viděla jsem že nejsem jediná osoba, které to tak má.
  Děkuji za odpověď

 40. Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Když jsem dopis psala pouze jednomu kamarádovi a né více, je tím pádem zadání nesplněno a hodnocení nula?

  Předem děkuji za odpověď.

 41. zdravím,
  co když jsem psal charakteristiku člověka , formální angličtinou ale psal jsem to ve formě dopisu kde toho člověka představuji? Je to velké vychýlení od tématu?

 42. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jak se hodnotí nedodržení počtu slov? Konkrétně myslím, když je o pár slov více.
  Děkuji

  • O každý interval více (30 slov) je bod dolu. To znamená, že pokud máš 151+ slov, máš bod dolu, 181+, dva body dolu. Maximální počet bodů za tuto bodovanou část jsou 3 body.

 43. Dobry den,

  chtel bych se zeptat, jestli u 2. castu nevadi, ze duvod, proc nepujdu koupit darek jsem napsal, ze je nekdo z rodiny nemocny. Vzhledem k tomu, ze neni nikde receno, kde se kurz kona, tak by to nemelo byt v rozporu se zadanim, chapu to spravne?

  Dekuji

 44. Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat jestli je velkou chybou, když jsem přesáhl počet slov v dtuhém zadání tj. e-mailu?

 45. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na otázku ohledně slohové práce z dnešního dne maturity.
  Charakteristiku jsem napsala do redakce, takže mám v práci napsáno oslovení, datum a rozloučení.
  Je to chyb v rozsahu, kdy mi nemusí vůbec uznat slohovou práci? Nebo budu mít strhnuté body? Jinak v písemné práci mám dodrženy všechny body ze zadání a celý text je psán jako charakteristika.
  děkuji

  • Mám to samé, akorát bez datumu.. Zadání je podle mého názoru nejasné, je fakt, že je to charakteristika, ale proč je tam tedy psáno, že se chci zapojit do nějakého projektu, nebo tak? Píšu do redakce, tedy DOPIS, ve kterém CHARAKTERIZUJI osobu podle zadání. Chci se zapojit do projektu, tudíž musim nejdřív slušně napsat a pozdravit ne?

   • Presne tak to mam take. Na konci jsem jeste napsal,ze by mohli mou smyslenou charakterizovanou osobu potkat a napsat o ni do sveho casopisu.

  • Já si teda myslím, že je to změna útvaru. Přeci jen v zadání je to dáno přesně, ne nejasně, jak tu někteří uvádíte.
   Napište charakteristiku zajímavého člověka v rozsahu 120-150 slov, ve které….. Nikoliv Pošlete dopis do redakce, kde zmiňujete zajímavou osobu.

 46. Dobrý den,
  myslíte,že vadí když jsem do druhé části do toho emailu, jako oslovení napsala Dear friends,jako rozloučení Best wishes, nu dobrá,ale chci se zeptata vadí,když jsem dělala ODSTAVCE?

    • A co čteš v novinách…? Články. Je úplně jedno co je to za článek – zpráva, reportáž, fejeton, glosu, pořád je to článek.

     Navíc, logicky se dá ze zadání odvodit formální typ textu: Mezinárodní časopis a Projekt. Přece se tady nebude psát “nespisovně.”

 47. Dobrý den,

  jak moc velká chyba je, když jsem napsal aswell (správně as well) a in a hospital (správně in the hospital)?

  Děkuji za odpověď.

 48. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda poruším zadání, když jsem psala e-mail pouze jednomu kamarádovi. Hodnocení bude nulové?

  Předem děkuji za odpověď.

 49. Dobrý den, zajímalo by mě kolik bodů mi zhruba , když jsem zapomněla u charakteristiky napsat nadpis a psala jsem tam i stažené tvary sloves, případně jestli se tato práce bude hodnotit jako nedostatečná.

  • V tomto případě je hodnocení nulové, to je snad jasné. Vynechání těchto věcí je zásadní porušení struktury textu!

 50. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jestli poruším zadání, když jsem e-mail psala pouze jednomu kamáradovi? Je to porušení zadání a hodnocení je nula?

  Předem děkuji za odpověď.

 51. Dobrý večer, ráda bych se zeptala jestli je velká chyba, když jsem v charakteristice použila zkrácený tvar a e-mail jsem členila na odstavce?
  Děkuji

 52. Dobrý den, chci se zeptat.
  U druhé části (e-mail) jsem začal tvary
  FROM: (můj email)
  TO: (vymyslel jsem si)
  SUBJECT: I am sorry

  Potom jsem jako oslovení použil “Hi Dominik,”, ale v zadání píšu kamarádům, né jednomu, jenže klasicky bych to taky poslal jednomu z nich a počítal s tím, že to ostatním řekne..

  No a za další, nějak jsem opomněl 1. bod zadání což je omluva, psal jsem totiž rovnou, že s Váma nemůžu jít, protože jsem nemocný.

  Chci se tedy zeptat, jaké bych měl čekat hodnocení ?
  Zbytek si myslím, že jsem napsal krásně a vše dodržel.

 53. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je moc velká chyba když jsem u charakteristiky začala Dear Sir or Madam (myslela jsem že to píšu nějakému redaktorovi do těch novin) a na konci jsem se rozloučila stylem Yours sincerely… Je to moc velká chyba? budu vůbec hodnocena? Popřípadě kolik ztratím bodů?

  • To je velmi blbý, charakteristika není dopis, to by si měl maturant ujasnit v hlavě před písemkou.

  • Já tedy nevím, ale i kdybys měla správně resp. nevadilo by oslovení Dear Sir or Madam, tak musíš končit Yours faithfully….Yours sincerely píšeš když víš komu tzn. Dear Mr. Smith…..

   • Nikoliv. Američané “Yours faithfully” prakticky vůbec nepoužívají, ať už dopis začíná jakkoliv. Obvykle píší jen “Sincerely”, nicméně “Yours sincerely” by stále mělo být hodnoceno jako správná americká angličtina. Pokud by v tomto byl problém rozhodující o (ne)úspěchu, lze dohledat nějaké vhodné materiály (v některých učebnicích/slovnících je to zmíněno jako možnost) a žádat o přezkoumání. Každopádně nejlepší je končit “Best regards”, “Kind regards”, “Regards” apod., je to zdaleka nejpoužívanější možnost, pokud zrovna nejde o dopis prezidentovi, případně nějakou ostrou stížnost.

 54. Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli je velka chyba nedodrzeni poctu slov? Nejsem si jista jestli mam vubec tech 120, jelikoz se mi tam porad opakuje he is, he has , jinak ale odstavce mam rozdelene, chybi mi nadpis ale dodrzene vsechny body mam. a v te druhe pisemne praci, vadi, kdyz jsem napsala, ze hlidam bratra?

 55. Dobrý den, vadí, když mám jako důvod uvedeno, že musím hlídat bráchu ? Mezinárodní jazykové kurzy se totiž dělají i v ČR (Praha, Plzeň ) 🙂

  • Mám stejný problém, s tím rozdílem, že jsem hlídala sestru 😀 ale mezinárodní nemusí snad nutně znamenat že je to v zahraničí, nebo ano?

 56. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat zda bude vadit že v emailu píšu text do odrážek (každý bod má svou odrážku) a že jako důvod uvádím člena v nemocnici o kterého se nemá kdo postarat.

  Děkuji za odpověd.
  Adam

 57. Dobrý den, v nervozitě jsem vynechala první bod u 1. části a všechny body mám promíchané, nemám to jak to jde za sebou ty body. Jinak mám všechny náležitosti. myslíte si, že bych mohla mít za 4?

 58. dobry vecer.. Chci se zeptat ohledně zadaní cislo 1. Je to tedy charakteristika.. Formální struktura textu je samozřejmostí. Ovšem ja jsem udelal chybu,tak ně zajima,jakého rozsahu muže byt. Vzal jsem to jako formální dopis,který píšu redakci projektu,do kterého jsem vybral nějakou osobu. Co se tyče struktury,všechny body jsem dodržel.. Popis jak vypada,jak se chova,odkud ho znam a atd. Jen je to proste napsané na zacatku s datumem, Dear Mr or Madam, struktura je charakteristika a konec je yours faithfully a podpis..je za to nula? Dekuji za odpověď

  • Taky to tak mám, v zadání to nebylo 100%, tak by mě zajímalo jak to bude?
   Mám nadpis, oslovení (dear editors), potom charakteristiku podle zadání se všemi body a úplně na konci mám: ”Thank you for reading. Matěj ”

  • V brozure o hodnoceni jsem se docetla, ze prekroceni poctu slov o 1 interval je 1 bod dolu, o 2 intervaly 2 body dolu. Celkovy mozny pocet ziskanych bodu v tomto kriteriu jsou 3. Co je to interval jsem bohuzel nikde nenasla, ale mozna by to mohlo byt 150-120= 30 slov..?

 59. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se počítá za chybu to, že jsem u krátkého slohu napsala: Nemohu jít s vámi, musím se starat o mladší sestru. Přitom v zadání bylo,že jsem na mezinárodním jazykovém kurzu. Děkuji za odpověd

 60. Dobrý den, chci se zeptat, zda by moje práce prošla.

  Intersting people around us

  I want to describe one of my most favourite artist. His name is Yung Lean Doer, he is nineteen years old and he is rapper from Sweden. He founded a group named Sadboys. I love their music.

  He looks like a child. He has short blond hair and blue eyes. Yung Lean is usually dressed in white shirt, black throusers and he is always wearing wearing hat on his head.

  He bring to the subculture a new style of rapping. His music makes people relaxed. I have been on his concert in Prague two years later. It was awesome. The athmosfere was brilliant. I was there with my best friend and we enjoyed it.

  Now, Yung Lean and Sadboys are very famous around the world. They makes a lot of money because their music is originally. I love their songs. For example Gatorade and Leanworld are my most favourite. I would be grateful if he come to the Prague again.

  Děkuji

  • Nepoužíváš členy, koncovka -s ve třetí osobě j.č. ti do krve nepronikla, nerozlišuješ přídavná jména od příslovcí. Já bych ti to teda nedala.

  • Mám to hodně podobné jako vy 🙂
   Taky bych potřebovala vědět zda mi uznají, když jsem začla frází : I would like to describe….atd .Jinak jsem vse dodrzela ,ale az ted mi doslo jestli to nemuze pusobit spise jako popis , i kdyz jsem podle zadání v dalsich odstavcich popisovala vlastnosti postavy…
   Děkuji

  • Gramaticky to máte skoro stejné jako já 😀
   Také by mě zajímalo, jestli mohou povazovat za chybu nadpis : “Interesting people around us ”
   A zda není chybou ta fráze “I would like to describe”. napadlo mě totiž, zda to není spíše do popisu..(mám jít tam také)
   Děkuji 🙂

  • Nejsem expertka, na prví pohled to vypadá ok, Yunga Leana mám taky hodně ráda, ty texty, jeho/jejich styl, beaty.. je to unikátní, nic takového tu předtím nebylo.. docela sdílím jeho pohled na svět, hudbu, ale spíš mi přijde, že moc lidí u nás ho nezná

 61. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má vůbec šanci na projití maturitní práce, která nemá nadpis a začíná jako dopis Dear Sir or Madam…
  Dále pokračuje charakteristikou a končí Best regards podpis. Děkuji

 62. Dobrý den, jak se ted divam na to zadani emaiulu, tak se tluču do hlavy. Jelikož tam pisou, ze s nimi nemuze jit koupit darek, ale ja, ikdyz jsem si to četla asi tak 100x, tak jsem to přečetla blbě a napsala jsem, že s nimi nemuze jit na oslavu. Myslíte, že se to bude počítat jako velká chyba a strhnou mi body? Děkuji za odpoved. 🙂

 63. Jaká je šance že dostanu alespoň za 4 když bych email měla mít správně, ale v charakteristice mám méně jak 120 slov jelikož jsem nestíhala, ale úkoly jsem splnila. Nemam ani nadpis :/

   • Ptala jsem se dnes nasi ucitelky na anglictinu a rikala, ze pokud ma nekdo treba 100 slov, je to tak na strzeni 3 bodu, ale rozhodne to neznamena aby byla prace hodnocena automaticky neuspesne. To by tam muselo byt tak 80 slov a mene..

 64. Ahoj, kolik bodu se odečítavá, kdzž nemám odstavce? a kdyz jsem napsal v e.mailu ze se musim starat o nemocneho otce? oznaji to? dekuji za odpoved.

 65. Dobrý den, chci se zeptat, je vhodný pozdrav ”Dear friends” a rozloučení ”See you”?

  Děkuji za odpověď.

 66. Kdyz jsem omylem napsala pouze jednomu kamaradovi- Hi Tim a pak jsem v ostatnich bodech pouzivala you coz je ty i vy, uznaji mi to a strhnou mi jenom body (kolik?) nebo mam celou cast za 0 ?

 67. Bere se jako chyba, když jsem dala důvod, že se musím starat o nemocného bráchu ? Mezinárodní jazykové kurzy se totiž pořádají i v ČR (Plzeň, Praha) 🙂

 68. Dobrý večer,
  je velikou chybou, když jsem v emailu dělala odstavce? Předem moc děkuji za odpověď.

 69. Dobry vecer, rada bych se zeptala jestli je velka chyba kdyz jsem v charakteristice pouzila zkraceny tvar a e-mail jsem clenila do odstavcu?
  Dekuji

 70. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat. V prvním slohu jsem napsala dopis – začátek “dear sir or madame” a k tomu rozloučení. V úvodu jsem měla, že se chci připojit do projektu a chci popsat “svou” zajímavou osobu. Dále jsem již popisovala, měla by to být správná charakteristika. Teď ale když všude vidím, že to údajně měl být článek, tak by mě zajímalo, jestli budu rovnou hodnocena za 0 bodů nebo se alespoň přihlédne k tomu, že tam mám tu charakteristiku a mám splněny všechny body v zadání.
  Děkuji!

 71. Dobrý večer,
  chci se zeptat, když jsem u té charakteristiky nenapsala nadpis a mám tam napsané “Dear readers”, jinak jsem dodržela všechy body, zda je to důvod k tomu, abych za zpracování zadání dostala 0 bodů? Pochopila jsem to jako, že se ta charakteristika vydá v tom časopisu… Projde mi to tedy aspoň na ten 1 bod?
  Děkuji za odpověď

 72. co když není u charakteristiky nadpis?

  a ještě jedna otázka – pokud jsem splnila rozsah slov, splnila jsem všechny body v zadání, formalnost/neformalnos, a formu (nadpis,text) u e-mailu (osloveni,text, rozlouceni, podpis) ALE mám tam nespočet gramatických chyb a třeba i omylem špatně napsané slovíčko, mám šanci že uspěji?

 73. Dobrý večer,
  dnes jsem psala Aj a právě jak je to s odstavci u toho e-mailu ?
  Já to napsala, jak je to napsané to vzorové vypracování, co jste tu vložili. Takže oslovení, vynechaný řádek, celý ten text, hned na dalším řádku rozloučení a pod tím podpis. Budou mi za to odečteny body ? Protože tady se místo mezi body zadání vynechávaly https://www.statnimaturita-anglictina.cz/jak-napsat-excelentni-email-v-pisemne-casti-maturity-z-aj-vzor

  A ještě jeden dotaz, Mohla jsem psát v charakteristice o mé kámošce, jestliže jsem zmínila všechny body zadání ?

  Děkuji za odpověď

 74. Dobrý den, když jsem psala u charakteristiky neformálně, strhnou mi za to hodně bodů? A u e-mailu jsem dělala odstavce tak, že jsem u každé odrážky podle zadání udělala odstavec….vadí to moc?

 75. Dobrý večer,

  Chci se zeptat, jestli jsem hodně odbočila od zadání, když jsem místo: write me what bought, napsala: write me what are you going to buy. ?
  Jak velká chyba to může být, vlastně změna času bodu ze zadání?

  Předem děkuji za odpověď.

  • To je asi taková chyba, jako když řekneš, že včera budeš vařit polévku :-))))). Jinak tam máš blbě slovosled – doporučuju ujasnit si nepřímé otázky.

 76. Zdravím,

  jako důvod, proč jsem se nemohl zúčastnit nakupování jsem uvedl, že si bratr zlomil nohu a musel jsem ho odvést k lékaři… Po napsání práce mi došlo, že člověku, který to bude opravovat, nebude muset dojít, že můj bratr je vlastně stejně starý a může být na kurzu se mnou… nevadí to ničemu?

  Dále jsem použil jeden volný řádek mezi odstavci pro zřetelnost, doufám, že to nevadí.

  Děkuji za odpověď.

 77. Dobrý den,
  chtěla bych se prosím zeptat, jestli je veliká chyba, když v první části mám stažené tvary sloves? Děkuji

 78. Dobrý den, je to problém pokud mám e-mail napsaný v odstavcích a u charakteristiky mám odstavců 5 a ne 4? ( úvod + zvlášť každý bod zadání)
  Děkuji za odpověď

 79. Kdyz jsem omylel napsala jednomu kamaradovi – Hi Tim a pak jsem v ostatnich bodech pouzivala you coz je ty i vy , strhnou mi za to jen body (kolik ?) nebo mam tedy celou 2 cast spatne za 0?

 80. Dobrý den,
  chci se zeptat, jak moc velká chyba je, když jsem ze stresu psala druhý text v čísle množném a ne v jednotném.

  Předem děkuji za odpověď

  Kristýna

 81. Jak moc vadí, že jsem e-mail psala do odstavců a nadpis v charakteristice jsem napsala nad řádek, jakoby do vzduchu, protože se mi tam už nevešel?

 82. Dobrý den, hodně studentů psalo v první části oslovení s tím,že tu charakteristiku píšou do redakce toho časopisu. Je možné že za takovou práci dostaneme 0 bodů? Děkuji za odpověď.

 83. Dobrý den udělala jsem chybu a pojmenovala lektora jinak. A napsala ,že hraje fotbal což samozřejmě i učitel může . Je to chyba na to aby se práce nehodnotila? Předem děkuji .

 84. Dobrý večer, chci se zeptat, když jsem v úloze č.2 odsadila od řádku každý jednotlivý bod, je to velká chyba ? Má být celý text v jednom a já u každého bodu trochu odsadila. Hodnotí se tím celá práce jako za 5 ?

 85. Dobrý den,
  je velká chyba, když jsem ze stresu omylem druhý text psala v množném čísle a ne v jednotném?

  Předem děkuji za odpoveď

  Kristýna

 86. Dobrý den, myslíte, že mi uznají poslední bod u charakteristiky, když jsem napsala: “I chose him, because he is an inspiration for me. He is motivated person, who likes gaining new experience. He is so ambitious.” Nejsem si jistá, jestli jsem opravdu důvod správně vysvětlila. V případě, že ne a bod by mi neuznali jako za rozpracovaný, znamenalo by to, že budu mít z celé práce nula bodů? Předem děkuji za odpověď.

 87. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zda vadí, že 2. část jsem členila do odstavců. A je chybou, pokud jsem napsala datum?
  Děkuji za odpověď.

 88. Dobrý den, mám pár otázek 😀
  u první části charakteristiky jsem spojila úvod s prvním bodem, je to velká chyba? Dále nevím, jestli to tak vyzní vůči bodům, ale spíše jsem popisovala kamarádku v nejlepších bodech než v zajímavých, že jsem psala proč jí mám tak ráda..v tom závěru ? Znamená to, že jsem se nedržela tématu? A poslední bych se chtěla zeptat, jestli je u e-mailu chyba, když jsem to psala do odstavců? Děkuji 🙂

 89. Dobrý večer, jak velký je problém, pokud mi u první části písemné práce chybí nadpis? Děkuji.

 90. Dobrý večer, rád bych se zeptal na jednu věc. Většina mé práce je v pořádku, akorát ve druhé části (email) jsem zapomněl napsat rozloučení a podpis. Bude se práce hodnotit 0 body nebo dojde pouze ke stržení určitého počtu bodů a práce se bude hodnotit? Děkuju za odpověď.

 91. Dobrý den, chci ze zeptat jak se hodnotí to ,když jsem se přehlídla a z Teryho udělala Toma. A zapomněla poslední bod aby mi napsali co koupili.Jinak měla vse splněné.Je to na hodnocení nebo se taková práce nebude vůbec hodnotí? Předem děkuji za odpověd.

 92. DObrý den, mám dotaz ohledně 1 části maturitní práce, kde jsem uvedl …nadpis, poté jsem napsal oslovení Dear readers, poté mám normálně naspanou charakteristiku podobnou té vaší a na konci jsem napsal Have a nice day , a podpis… je to špatně ? a bude to bráno za velkou chybu ? jinak je má práce v pořádku. Děkuju za odpověď

 93. Dobrý den,

  bude bráno za chybu, pokud jsem v první části psal v minulosti? Tedy – He was my teacher at the elementary school in Proskovice…. a následně už He was, He looked..

 94. Mohla být charakteristika i např. kamaráda, mámy, bratra..?

  Je velká chyba, když jsem v emailu napsala, že musím se sourozencem k lékaři? Bude to hodnoceno? a musel mít odstavce?

  • Bylo tam zadaný snad, že to má bejt známá osobnost? Nebylo.

   Proč by ten email proboha nebyl hodnocen kvůli tomu, že sis vymyslela bod,který po tobě chtěli?Mě tohle hlava asi vážně nějak nebere!

   • Taky vůbec nechápu, proč lidi omdlívají z toho co napsali za důvod a jestli to je správně, nechápu to :-D.

   • Myslel jsem si to stejný, ale pak mi došlo, že se jasně píše: “Dohodli jste se s kamarády, se kterými JSTE na mezinárodním jazykovém kurzu,”. Jak bych mohl jít s bratrem k lékaři, když jsem na nějakým kurzu. Bohužel jsem napsal podobnou hloupost, tak snad budou shovívaví.

 95. Dobrý den, uznají mi poslední bod, když jsem napsala: “I chose him, because he is an ispiration for me. He is motivated person, who likes gaining new experience. He is so ambitious.” Nejsem si jistá, zda-li jsem to správně odůvodnila, v případě, že by mi tento bod neuznali, znamenalo by to 0 bodů za celou práci? Děkuji za odpověď.

 96. Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, když jsem se u 1. části podepsala, bude to velká chyba? Děkuji 🙂

 97. Zdravím, mohu se zeptat, zda jsem udělal velké chyby u toho emailu?
  Napsal jsem datum nahoru a v závěru jsem měl: Please let me know what did you buy.

  Děkuji za informace na vašich stránkách 🙂

 98. Dobrý večer, rád bych se zeptal na jednu věc. Většina mé práce by měla být v pořádku, jenom ve druhé části (email) jsem zapomněl napsat rozloučení a podpis. Bude se práce hodnotit 0 body nebo dojde pouze ke stržení určitého počtu bodů a má práce se bude hodnotit? Děkuju za odpověď.

  • Stejná chyba u mě, snad to budou hodnodit a strhnout jen pár bodů u jiného útvaru bych to nezapomněla. U mejlu mi to prostě vypadlo

  • Také mi chybí rozloučení, mám místo toho frázi: “Please reply me soon and tell me what did you bye.”
   Pochybuji, že to nebude hodnoceno, budou za to strhávat, ale nemyslím si, že to bude nějaká drasťárna 😉

   • *buy
    Ještě jinak, čím víc náležitostí k útvaru tam chybí, tím větší je počet stržených bodů, nejsem si jistá, jestli záleží na důležitosti (jestli má stejnou váhu oslovení, rozloučení i pozdrav), ale nehrouti se z toho 😀

   • Drasťárna je, když si to člověk musí po tobě přečíst. Správně je to takto:
    Tell me what you bought.
    Jinak na vysvětlenou – sloveso koupit se nepíše bye, nýbrž buy. Informace z 1. lekce pro začátečníky!

    • Ano, posílala jsem komentář s opravou překlepu bye na buy, bohužel se nezveřejnil 😀 Velice se omlouvám, opravdu jsem si toho nevšimla… -_- 😀 A vidíš, zrovna v tom emailu mám napsáno “Tell me what you bought”, ale myslela jsem, že to je špatně gramaticky 😀 Tak super. 😀

 99. Dobrý den, dnes jsem tu první část celkem zmrvil a chci se zeptat. Místo nadpisu mám datum, pak oslovení, nějaký ten úvod a pak tu charakteristiku. Poté závěr a pak yours faithfully a podpis. Špatně jsem to pochopil a psal je to jako dopis do magazínu, aby pak zveřejnili tu charakteristiku. Body jsem jinak splnil a počet slov taky. Tento problém má celkem dost lidí co jsem se ptal. Tak se ptám, čeká mě bodové hodnocení 0? Předem děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *