Vzorově vypracovaná maturitní písemná práce z angličtiny 2014

Výsledky-písemka-angličtina-2014Jak jste mohli napsat maturitní písemnou práci z angličtiny v roce 2014? Tento rok se v zadání maturitních písemek v první části písemné práce objevilo vypravování (psaní příběhu do anglického studentského časopisu, v druhé části písemné práce měli maturanti ukázat, jak se píše neformální e-mail. Podívejte se na vzorové vypracování, které by od hodnotitelů získalo skvělé hodnocení a porovnejte ho s vlastním.

OSTRÉ ZADÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA – JARO 2014 – PRVNÍ ČÁST:

Anglický studentský časopis vyhlásil soutěž o nejlepší příběh na téma:

“The Day I Will Never Forget”

Rozhodl/a jste se soutěže zúčastnit.
Napište vypravování v rozsahu 120–150 slov, ve kterém:

 • uvedete, kdy a kde se příběh odehrál;
 • popíšete, co se událo;
 • vysvětlíte, proč je pro vás daný den nezapomenutelný.

VZOROVÉ VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE NA JEDNIČKU
(2014 – JARNÍ TERMÍN – VYPRAVOVÁNÍ):

The Day I Will Never Forget

It was in the summer 2013. I was invited by my 3 friends to take part in a trip to Scotland. We were going by our car from London to Edinbourg when the whole thing happened.

We were enjoying our first experience with driving on the motorway on the left and everything seemed all right. Suddenly, all cars in front of us stopped. We didn’t know why but we had known the congestions on the British motorways were nothing unusual. And then it happened. As all the cars were slowly going forwards and braking and going forwards again, in one moment, when I was looking left, the car in front of me stopped and we crushed. Fortunately, the crash was insignificant and nothing happened both to the cars and the passengers.

The day will always be unforgettable for me because I cannot imagine what would have happened if the accident had been more serious.

Proč by naše vzorové vyprávování získalo vynikající hodnocení?

 • Text je psán v souladu se zadáním první části písemné práce – píšeme slohový útvar vyprávění.
 • Text je psán v souvislosti s tématem, které je dáno zadáním (Den, na který nikdy nezapomenu)
 • Text je psán semiformálně (je určen pro čtenáře anglického studentského časopisu)
  ČTĚTE TAKÉ: Jak správně odpovídat na otázky zkoušejícího u maturitní ústní zkoušky z AJ?
 • Snažíme se napsat zajímavý příběh a vyhrát soutěž, které jsme se rozhodli zúčastnit.
 • Dodržujeme požadovaný počet slov, daný zadáním (rozsah je 120-150 slov).
 • Dodržujeme formální náležitosti dané pro slohový útvar vypravování (vhodný nadpis, text vyprávění rozdělený do úvodu, hlavní části textu a závěru).
 • Náš nadpis, který si bereme přímo ze zadání, je vhodný, protože nás uvádí do celého příběhu (vypravování).
 • V textu rozpracováváme jednotlivé body zadání: uvádíme, kdy a kde se příběh odehrál (první odstavec), popisujeme, co se událo (druhý odstavec) a vysvětlujeme, proč je pro nás tento den nezapomenutelný (třetí odstavec).
 • Píšeme odstavce, a v každém odstavci rozpracováváme jeden bod zadání (jedno téma) – pro náš vzorový text jsme pro odstavce vybrali metodu vynechávání řádků mezi odstavci.
 • Náš text neskáče z jednoho tématu do druhého – popisujeme příběh tak, jak se jednotlivé děje staly.
 • Používáme slovíčka pro spojování vět a odkazování se v textu, které jsou na maturitní úrovni očekávány (because, odkazovací zájmena the, referenční zájmeno it, both – and) a používáme je správně.
 • Používáme vhodnou slovní zásobu a synonyma (crash, accident), naše slovní zásoba je široká, na požadované maturitní úrovni a relevantní k tématu.
 • Používáme vhodné gramatické prostředky – zejména minulé časy (vyprávění je v minulosti – příběh, který se stal) – minulý čas prostý, minulý čas průběhový, dále passiv (I was invited), nebo např. podmínkové věty.
 • Vzorové vypracování neobsahuje chyby v pravopise.
 


OSTRÉ ZADÁNÍ DRUHÉ ČÁSTI MATURTINÍ PÍSEMNÉ PRÁCE 2014 – JARNÍ TERMÍN:

Jste na kurzu anglického jazyka v jazykové škole ve Velké Británii. Několik dní jste nebyl/a ve škole a zameškal/a jste několik vyučovacích hodin anglického jazyka. Rád/a byste si doplnil/a probranou látku, než půjdete zpět do školy. Rozhodl/a jste se požádat o pomoc svého spolužáka Nicka.

Napište Nickovi e-mail v rozsahu 60–70 slov, ve kterém:

 • sdělíte, proč píšete;
 • vysvětlíte, proč jste nebyl/a ve škole;
 • požádáte alespoň o dvě informace k doplnění učiva (např. lekce);
 • mu navrhnete, jak vám může informace předat.

VZOROVÉ VYPRACOVÁNÍ DRUHÉ ČÁSTI OSTRÉ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA – JARNÍ TERMÍN 2014:

Nick,

Listen, I need your help with the learning materials from the lessons I missed at school when I was absent. I was on a fantastic trip to South England with Lucy, the girl I met last week, remember? Which pages in the text book did you go through? Did you get any handouts or any other learning materials? Could you call me when you have time?

See you soon,

Martin

Proč by naše vzorové vypracování e-mailu získalo vynikající hodnocení?

 • Vzorové vypracování je psáno v souladu se zadáním (jsme na kurzu ve Velké Británii, zmeškali jsme několik hodin výuky, chceme si látku doplnit a pomoci nám může spolužák Nick).
 • Text píšeme neformálně (píšeme e-mail spolužákovi Nickovi).
 • Náš e-mail splňuje požadované formální náležitosti: oslovení, text e-mailu, neformální rozloučení a podpis.
  ČTĚTE TAKÉ: Co Vás čeká v didaktickém testu u maturity z angličtiny?
 • Jednotlivé části e-mailu jsou graficky odděleny, v hlavním textu není třeba psát odstavce.
 • Je použit takový počet slov, který odpovídá požadovanému rozsahu (60-70 slov).
 • V textu e-mailu jsou rozpracovány všechny čtyři body zadání: sdělujeme, proč; vysvětlujeme, proč; žádáme o dvě informace a navrhujeme, jak nám má Nick informace předat.
 • Text obsahuje očekávanou slovní zásobu (larning materials, lesson, miss, text book, handouts…)
 • Text obsahuje očekávané gramatické struktury: přítomný čas prostý, minulý čas prostý, otázky v minulém čase, způsobové sloveso aj.
 • Text neobsahuje pravopisné chyby.

Než položíte dotaz do komentáře přečtěte si nejčastější chyby v maturitní písemce 2014!

444 komentářů u “Vzorově vypracovaná maturitní písemná práce z angličtiny 2014

  • Dominiko, za druhou část písemné práce z angličtiny můžete získat maximálně 12 bodů (za první část 24 bodů) 😉

 1. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaké je známkování? Z didaktického testu aj mám 73% a z písemné části 75% ale nikde nemůžu najít, na jakou to vychází známku.
  Děkuji

 2. Dobrý den
  výsledky didaktického testu mám, chtěla jsem se zeptat, zda procenta se zaokrouhlují nahoru – mám necelých 59 procent (58,73), 59 je už trojka.
  Kdy a jak se dozvím výsledky druhé části, tj. písemné práce?
  Děkuji

  • Honzo, minimum pro projití je 16 bodů z 36 (odpovídá 44% úspěšnosti). Ať se daří 😉

 3. Jak je moc velký problém když jsem u Day I will never forget..nedala zápletku ani přímou řeč..který by u vypravování měla být?

 4. Dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik bodů mi uberou za vynechaný nadpis a zapomenutí odstavců v 1.části. A zda mi nedají za celou 2.část 0b , kvůli tomu, že jsem místo kamarádovi psala profesorce a u požádání o dvě informace jsem napsala o látku z biologie a dotaz,kdy budu psát zapomenutou písemku. Předem vám moc děkuji za odpoved

 5. Zdravím, chci se zeptat, zda jsem se odklonila od tématu, když jsem u první části napsala něco ve smyslu, že jim píšu, abych se s nima podělila o ten den, pak mám normálně to vypravování o dnu a na konci mám, že toto je můj den D, a že děkuju, že sem se s nima o to mohla podělit.
  Děkuju za odpověď!

 6. Ahoj,chtěla jsem se zeptat kolik se strhává bodů za nesplnění zadání?! Mám z toho celkem strach :/

  • když jsem žadal o material, protože jsem nebyl ve škole z důvodu, že jsem BYL na jazykovem kurzu ne že JSEM bere se to jako nedodržení zadaní ? 🙂

 7. Dobrý den, prosím, kdy budou k nahlédnutí výsledky dnešních didaktických testů?

  Děkuji za odpověď.

 8. Dobrý den, u toho druhého zadání, to nijak nevadí, že máte po čárce velké písmeno a neoddělujete odstavce? A nebylo by lepší napsat místo remember, do you remember her?

 9. Dobrý den, taky mám dotaz.
  Body v zadání jsem splnila určitě všechny (tedy kdy, kde, co se stalo a proč to bylo nezapomenutelné), o pravopisné chyby a ostatní náležitosti se taky nebojím, ale pak jsem si uvědomila, že jsem trochu opomenula děj.

  V prvním odstavci jsem napsala, že zážitek se odehrál minulé prázdniny v Německu.
  V druhém že jsem členkou folklórního souboru a byli jsme pozváni na mezinárodní festival. Nezapomenutelný den byl ten, kdy jsme vystupovali, protože jsem nikdy neviděla tolik národností pohromadě (Brazílie, Keňa, Itálie a další) a jak se mi moc líbily jejich kroje a tance. Potom že večer byla party, na které jsem se mohla všech zeptat, na co jsem chtěla a tak dále.
  V posledním odstavci bylo pár vět o tom, proč to bylo nezapomenutelné.

  Ale pak jsem si uvědomila, že tam jsou spíše uvedeny moje pocity a dojmy, než nějaká událost se zápletkou a všemi náležitostmi vyprávění..Bojím se proto, aby má práce nebyla hodnocena 0 body za nedodržení útvaru.
  Prosím o odpověď, skoro kvůli tomu nespím 😀

  • Mam stejny problem. Psala jsem o dni kdy jsem potkala sveho přitele.. Žadna zapletka.. Mam z toho taky strach.

   • takovy problem ma podle me vic lidi (vcetne me), udelala sem takovou chybu nejen ve vypravovani ale i u emailu, tam jsem napsala spatny duvod, proc nebyl pritomny (napsala sem, ze nebyl pritomny, protoze byl na anglickem kurzu :X)
    snad to uznaji, kdyz jde o anglicky jazyk, ten by se mel snad hodnotit trosku jinak nez sloh z cestiny… kdyby to neuznali, tak by to nedalo zbytecne az moc lidi, k tomu prece nemuze dojit :O

 10. Ahoj, ahoj.
  Chtěl bych se zeptat na ten delší dopis. Když jsem pozdravil a rozloučil se, jinak jsme psal text ve snaze v minulém čase jak má být … uznaj mi aspoň něco ? Zvoral jsme t pozdravení, který tam nepatří a bojím se 0.
  Děkuji za odpověď.

  • Martine, patrně jste psal jiný typ textu. V první části se jednalo o “vyprávění”. Bude záležet na dalších aspektech Vaší práce, aby to nebyla 0. Ať to dobře dopadne 😉

 11. Podle mě mohl Cermat tomuto problému se 2 způsoby zadání lehce předejít. Stačilo přidat 2 slova: Rozhodl/a jste se požádat o pomoc svého spolužáka Z KURZU Nicka. Myslím si, že posuzovat, zda se jedná o jméno českého nebo britského spolužáka, je ve stresové situaci spojené s časovým limitem, tak trochu nad rámec. Když navíc přihlédneme k tomu, že 1.část bylo vypravování, kde student strávil hodně času vymýšlením nějaké zápletky, nad rozborem 2. zadání už maturanti nemohli příliš dlouze uvažovat. Měly by se uznat oba dva způsoby pochopení. Řekla bych, že by tím ublížili hodně mladým lidem. A rozhodně, pokud splnili všechny ostatní body, není důvod je penalizovat za jiné pochopení ČESKÉHO zadání.

 12. jenom dodatek k vasemu vzorovemu prikladu. jeden bod nemate splneny, a to pozadani o dve konktretni veci, ktere si chcete doplnit.

 13. Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli je velká chyba, když jsem v prvni části psala špatné časy a ve druhé části špatně pochopila zadání (důvod nepřítomnosti ve škole jsem napsat účast na kurzu). Mám strach že to kvůli tomu neudělám… Děkuju za odpověď.

 14. Kolik mi strhnou bodů za to, že jsem v prvním slohu zapomněla na odstavce?? U druhého je už mám

 15. Dobrý den, potřebuji se zeptat, je opravdu veliký problém, když jsem psala CENTROPENEM a ten bohužel dost propíjel na druhou stranu? 🙁 bohužel jsme si toho všimla až pozdě …

 16. Dobrý den, myslíte si,že mám šanci,alespoň na 4 když jsem měla část 1, asi jen cca 90 slov? :(((( Ale část 2 jakš takš mám… Předem díky za odpověď…

  • Lucie, za nezmínění nebo nerozpracování jednoho bodu zadání 0 bodů rozhodně není 😉 Přejeme co nejlepší hodnocení 😉

 17. Ahoj, jak je to, když v 1 častí nemáte obsažen jeden bod, 🙂 a zbytek pouze stručně? :/ Předem díky

 18. Dobrý den,chtel bych se zeptat,jestli je nejaka sance ze by tato práce nebyla ohodnocena nula body.Bojim se totiž ze jsem napsal popis deje.

  The Day I Will Never Forget

  Last year I decided to take part in trip with my friends to Prague.

  We arrived in the morning so we were very tired and because of that we were not satisfied about the trip.

  But we were not satisfied only for a few time,because we met Roger Federer.We asked him for a photo and he agreed.I was shocked.I have to admit that I did not expect this answer,so it was big suprise for me,but maybe not only for me,but for everybody,because we knew that this famous people do not like this situations,especially when they are on holidays.

  It is true that this story is not interesting for everybody,but for me this day was memorable,because Roger is my idol.

  • Jo, to máme podobné obavy :/
   Psala jsem něco podobného, ale s oblíbeným hercem. I když, já alespoň použila výrazy jako suddenly ap.

 19. Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli existuje šance že bych nedostal 0 bodů.Bojím se,že se jedná o popis děje.

  The Day I Will Never Forget

  It was in the summer 2013. I was invited by my 3 friends to take part in a trip to Scotland. We were going by our car from London to Edinbourg when the whole thing happened.

  We were enjoying our first experience with driving on the motorway on the left and everything seemed all right. Suddenly, all cars in front of us stopped. We didn’t know why but we had known the congestions on the British motorways were nothing unusual. And then it happened. As all the cars were slowly going forwards and braking and going forwards again, in one moment, when I was looking left, the car in front of me stopped and we crushed. Fortunately, the crash was insignificant and nothing happened both to the cars and the passengers.

  The day will always be unforgettable for me because I cannot imagine what would have happened if the accident had been more serious.

 20. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat ohledně opravení chyby v písemné práci. Zadávající mi po mém dotazu sdělila, že opravovat mám tak, že, to, co bude špatně, mám dát do závorky a nad to nebo vedle toho napsat daný text dobře. Připadalo mi to zvláštní, raději jsem se ujistila, zda to jsou opravdu správné pokyny k opravování chyb a ona mi řekla, že se opravuje jedině takto. Nikde jsem ale nevyčetla, zda to je správně, bojím se, že takto opravený text mi nebude uznán. Předem moc děkuji za odpověď.

 21. Myslím si, že klíčovým bodem ke správnému pochopení zadání je i samotné jméno spolužáka Nicka. (Není to české jméno, tudíž lze očekávat, že je to můj spolužák z jazykové školy ve Velké Británii).

   • Naprosto souhlasím. Myslím si, že díky tomuhle se pozná, kdo si maturitu opravdu zaslouží a kdo ne.

    • a jako vy si myslite, ze tu v CR nemuze byt nekdo s cizim jmenem?? ze tu nejsou pristehovalci? jednoznačné navedení to neni

   • Třeba proto, že Brit Nick asi nemá potřebu navštěvovat jazykový kurz angličtiny jako cizího jazyka?

 22. Dobrý den,
  máte skvělé stránky 🙂
  Chtěla bych se zeptat, pokud jsem splnila všechny dané úkoly, mám splněný i počet slov, kolik bodů se strhává za gramatické chyby? Je možné neprojít jenom na základě chyb?
  Předem díky za odpověď 🙂

 23. Dobrý den,
  chci se zeptat jestli v první části, když jsme napsali jiný slohový útvar (popis události či děje), ale všecky body byly splněny, jesti je to za 0 bodů.
  Děkuji
  Jana

 24. Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda jsem u dlouhého útvaru mohla používat zkracené vyrazy nebylo to tam nikde napsané a usoudila jsem, že když to píší do časopisu do soutěže ,že by to mohlo být. Jelikož jsem za celé 4 roky co jsem na střední škole nepsala nikdy vyprávění docela mě to zaskočilo ,že nás na to nepřipravily!

  • Nápodobně, taky mě to zaskočilo. Za celou střední jsme dělali jen dopisy a reklamace a pozvánky. Tak jen doufám, že ten “patvar” vyprávění nějak projde…

 25. A budu mit 0 bodů za to že jsem napsal o učební materiály do matiky? Nebo mi jen strhnou body za nedodržení jedné časti zadání?

 26. Kvůli tomu že se někdo v tom stresu spletl a napsal že potřebuje třeba dva sešity z jiných předmětů se může práce hodnotit 0??? to mi příjde trošku dost mimo ne… když člověk splní další body dobře, má oslovení, rozloučení i podpis…zamyslete se trošku díky

 27. Dobrý den, mám dotaz ohledně opravování chyb. Když jsme psali písemku, zadávající byla jedna profesorka, která učí psaní na počítači všemi deseti. Ptala jsem se jí, zda mám opravovat tak, že mám přeškrtnout chybu. Ona řekla, že jedině tak, že se chyba dá do závorky a nadepíše se nad to dobře, nebo vedle. Ptala jsem se jí, jestli to ví určitě, protože se mi to zdálo zvláštní a ona mě skoro sežrala za to, že se ještě ptám. A teď nevím, jestli to kvůli tomu budu mít špatně, nebo ne. Co myslíte? Děkuji za odpověď…

  • Oprava formou závorky je jedna z variant, jak text opravit. Škrtání je také možné, ale méně vzhledné. Myslím, že závorky jsou tedy v pořádku 😉

 28. Dobrý večer, chtěla bych se zeptat,v 1. části jsem bohužel nějak přehlédla poslední bod a neuvedla důvod, proč byl pro mě den nezapomenutelný, pouze jsem uvedla, že byl pro mě vyjímečný a nikdy na něj nezapomenu, jak velká chyba to je?
  předem díky!

 29. Dobrý den,
  jak to je,pokud student nedodrží počet slov ? Rozmezi u dlouhýho útvaru je 120-150, co když útvar bude obsahovat víc než 150 slov. Je to chyba ?
  Děkuju

 30. Někdo tady psal, že učitelka volala po zkoušce přímo na Cermat, nemějte strach, většina lidí to pochopila jinak než je tady psané a je potvrzeno, že to může být i tak, jak to většina napsala, čili, píšeme kamarádovi do školy, že jsme chyběli kvůli kurzu.

  • Přesně takhle jsem to pochopil i já a moje spolužačka! Byl jsem vyděšenej, že kvůli nedodržení tématu dostanu 0 bodů 😀

 31. Myslím, že studenti můžou být klidní, protože v zadání není upřesněno ve které škole měli chybět, tak oba způsoby pochopení musí být správné. Největší chybu provedli zadavatelé, kteří by se měli zamyslet, zda jsou kompetentní zadávat tak důležitou zkoušku, a negativně ovlivňovat životy tisíců mladých lidí.
  Pokud budeme detailisty, tak jejich zpracování je chybné, protože v zadání je napsáno ve škole a ne v jazykové škole. Takže zadavatelé máte 0 bodů.

 32. Dobrý den, chtel jsem se zeptat, když jsem jako důvod absence u druhého slohu napsal, ze jsem musel jet za rodinou do Ceske republiky na mesic a poté jsem se vrátil tak je to chyba?

 33. Můžu se zeptat, kdy se dozvíme výsledky? Dozvíme se je dřív, než na ústních? Budou někde na internetu?:) Díky za odpověď:)

 34. Dovoluji si malou připomínku. Opravdu si nemyslím, že by vaše vypracování druhé části dostalo maximální hodnocení, protože poslední bod podle mě není splněn. “Could you call me when you have time?” mi nepřipadá jako návrh toho, jak vám může informace předat.

 35. Myslíte, že když jsem navrhla, jestli mi Nick může půjčit učebnici a navrhla jsem mu že zítra ve škole, že se to počítá jako nesplnění posledního bodu, když je v zadání že si chci informace doplnit dříve než půjdu do školy?

 36. ahoj může mi pls někdo vysvětlit proč v tom názvu The Day I Will Never Forget — je Will? po slohovce jsem se vyděsila, že to mělo být v bud.čase když tam bylo will..

  • The day i will never forget v překladu znamená “Den na který nikdy nezapomenu”. Takže to je napsáno do budoucnosti proto, protože na něj nikdy nezapomeneš. Ale píšeš o dni, který se ti už někdy stal a byl něčím tak vyjímečný, že na něj nezapomeneš. Takže to mělo být psané v minulosti.

  • Ale ne, ale tak to znamená den, na který nikdy nezapomenu… Dokonce to máš i v posledním bodu zadání, proč je pro vás ten den nezapomenutelný, nebo jak to tam je.. A will proto, že na něj nezapomenu, což je budoucí čas a nezapomenu, protože tam je I will NEVER forget…. Nevím no, jak jinak to vysvětlit :-).

   • Všem moc děkuju za odpověď a za vysvětlení.. někdy mám prostě slabší chvilky ohledně gramatiky.. a neumím si to zdůvodnit i když je odpověď prostá 😀 🙂

 37. Dobrý den,

  nebudu se už ptát jaké mám chyby a tak dále, to už jsem naštěstí pochopila z jiných článků na této stránce a chtěla bych za ně poděkovat.
  Mrzí mě, že státní maturita je postavená tak, že student kvůli rozsahu slov není schopen využít všechny své vědomosti. Kdykoli jsem chtěla použít složitější frázi a nahnat si tak body za gramatiku a slovní zásobu jsem zjistila, že mi pak nevycházejí slova. V konečném důsledku je tedy text na úrovni dítěte ze základní školy. Věřím, že nejsem jediná, která byla donucena požít jen ty nejzákladnější a holé věty.
  Taky bych chtěla vytknout něco tomuhle vzorovému řešení, i když pravděpodobně nejsem v pozici, abych si to mohla dovolit.
  1. část – Vždycky jsem si myslela, že jedním ze základních znaků vypravování je přímá řeč, která tady ovšem chybí. Připadá mi to spíše jako popis děje. Nemluvě o tom, že je to psáno opravdu velmi jednoduchou angličtinou a zápletka stojí celkem za velké kulové.
  2. část – V zadání stojí: Navrhněte, jak vám může spolužák informace předat. Jak – příslovce, které se táže na způsob. Opravdu mi nepřipadá, že způsob předání informací je vyjádřen otázkou: Could you call me when you have time? Opět to odpovídá úrovni žáka ZŠ a ne maturitní práci a přesto to označujete jako vzorové řešení.
  Čistě můj názor.
  S pozdravem,
  velice zklamaná studentka.

  • Přesně tak, jako důvod absence jsem chtěla napsat I skipped a few days at school because fish and chips is apparently not my stomach’s cup of tea. – A máme tady téměř třetinu slovního limitu. Teď buďte kreativní..

 38. čau, chci se zeptat jestli se to bere jako nějeká extra chyba když jsem nesplnila 120slov ale mam jen 112, tak jestli budu mít 0bodu, nebo jestli se mi za to strhnou jen nějaky body. Díky za odpověd

  • Určitě ti nedají 0 bodů, pokud máš více, tedy nad 150, či méně jak 120 slov, tak se dávají trestné body.

  • Minimální počet bodů, aby se dlouhá písemná práce hodnotila je 60 slov u krátké je to 40 slov.

  • Terko,
   to že jsi nesplnila spodní hranici znamená ztrátu bodů. Sice jsi jenom v prvním intervalu odchylky počtu slov, ale i přesto přijdeš minimálně o tři body. Délka kratší práce se hodnotí v třech oddílech, pokud si dobře pamatuji. Je to škoda, protože stačilo málo na splnění. U delší práce se body strhávají jenom v jednom oddílu.

   • Mohu se tedy zeptat,pokud jsem u krátké slohovky (60-70) slov napsala 79 o kolik bodů tedy přijdu? Děkuji 🙂

 39. Dobrý den,
  opravdu mě velice vytáčí číst tady vaše opravené chyby a na co si dát pozor a co každý má špatně. Zadání e-mailu mělo jasné dvě možnosti pochopení a myslím si, že jen těžko může zde někdo napsat, že vše ostatní kromě možnosti, kterou zde uvádíte, je špatně, a že každý dostane 0 bodů. Zvláštní je, že víc než polovina lidí pochopila druhou možnost a to si myslím, že všichni idioti asi nebudeme. Co se týče vašeho opravování typu ( Nick, je anglické jméno nebo se dá chápat také jako německé Nickolas, to je opravdu vtipné), protože to třeba může být bráno, že píšete svému anglickému nebo i českému kamarádovi do ČR nebo jinam a může mít anglické rodiče, proto Nick) Píšete mu anglicky, jelikož je to zadání v angličtině, nebo si chcete prostě jen vyzkoušet angličtinu z kurzu, který jste absolvovali v Británii. Dále by mě zajímalo, kdo tyto stránky vlastně řídí a zpracovává, ať vím, jak je váš názor na stránkách pravdivý.

 40. Dobrý den,je hodně velká chyba,když jsem se pod vypravování podepsala?Myslela jsem to tak, aby věděli, kdo daný text napsal…

 41. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat obě slohové práce jsem zvládla,ale mám problém v tom,že když jsem 1.slohovou práci přepisovala do záznamového archu a učitel nám řekl,že zbývá posledních 15 minut tak jsem šíleně znervózněla a roztřepala se mi ruka,takže půl mám hezky napsanou a druhou strašně kostrbatou a bojím se,že nepůjde přečíst..myslíte,že ji opraví alespoň z poloviny nebo rovnou napíší nečitelné a 0 bodů?

 42. Prosím vás chtěla jsme se zeptat jestli je velká chyba, když u té první části nemám nadpis 🙁

 43. Dobrý den,
  chci se zeptat, zda je velká chyba pokud jsem v tom stresu a zmatku napsala pár zkrácených tvarů. Předem děkuji za odpověď 🙂

 44. Já jenom hrozně moc doufám , že mi to nesežere moc bodů , páč jsem psala , že potřebuji dohnat matiku 😀

 45. Dobrý den, chci se zeptat, jestli je chyba, pokud jsem napsala, že jsem zameškala pár ANGLICKÝCH lekcí a že bych potřebovala doplnit konkrétně historii a geografii, přičemž jsem myslela, že je to v rámci anglických kurzů, že se to týká Velké Británie…?

 46. My favourite day was happened last year when i was on the summer camp. it was very interesting for me, because i met most famous people. it was camp, which is called “The summer acting school”. We learnt dancing, singing and acting.

  My favourite day was happened when i was singing on this camp. I prepared for it long time. I stood on the stage and i was singing song from Miley Cyrus which is called “The climb”. It was very big concert, because there were a lot of people.

  I like this day, because i felt very well. I think, that it´s pleasant experience for me. I hope, that this day isn´t the last, because I would like to be a singer.

  O CHYBÁCH VÍM, V TOM ZMATKU JSEM SI JE NEUVĚDOMILA. CO SI O TOM MYSLÍTE? Sepsala jsem to tak, jak si to pamatuji.

  • Zadání jsi splnila až na nadpis, na který jsem taky zapomněla. 🙂 Splněním zadání se tedy vůbec nestresuj, jen nevím, jak s těmi chybami. 🙂

 47. Dobrý den,
  v 2. části jsem napsala Nikovi: Co jste dělali v angličtině a učili jste se nová témata v češtině? Budu za to hodnocena 0? Pochopila jsem, že jsem v cizině, ale nevím proč, napsala jsem tam češtinu, v tu chvíli mě nic jiného nenapadlo. Přijde mi nespravedlivé, abych měla 0 bodů, když jiné body jsem splnila.

  • Tohle by me taky zajimalo, mam totiz stejny problem 🙂 Pak napis jak si dopadla 🙂
   Ale nam vzdycky ucitel odpovedel ze zalezi na cloveku, ktery to bude opravovat 🙂

   • Taky by mě to zajímalo, zadaní sem pochopila…ale ta nervozita…nechapu proč bychom měli dostat 0 bodů když jsme na ostatni body odpoveděli , email jsme splnily, počet slov a gramatiku taky nemam špatnou…přijde mi to na hlavu postaveny …myslela jsem, že se testuje, jak zvládáme psaní nějakého útvaru v angličtině a ne jak pochopíme ebo nepochopíme české zadání :/

 48. Myslite, ze se jedna o vypraveni, kdyz jsem psala o tom, jak jsem byla s kamaradem pred 2 lety v Londyne, ze bylo hezke pocasi a my chteli videt co nejvice znamych mist. Zamirili jsme k Buckinghamskemu palaci a on navrhl, ze pujdeme pres park, coz se ukazalo jako skvely napad, protoze tam jsem uprostred parku potkala J.K.Rowling. Nejdrive sem se stydela, ale pak ji tresoucim hlasem pozadala o podpis. Byla mila a chvili jsme si povidaly. Do zaveru jsem napsala, ze na ten den nikdy nezapomenu a zaroven, ze to byl nejlepsi den v mem zivote, protoze jsem velka fanynka jejich pribehu o HP.

  • Mám skoro stejný příběh. 😀 Tak snad nám to projde. Mě štve, že tam nemám zápletku, ale tak snad to je splněno dle těch bodů. 🙂

   • Ono napsat zajimave vypraveni s dramatickou zapletkou a rozuzlenim v rozsahu 150 slov, je podle me docela obtizne:D

 49. Den nak terý nidky nezapomenu – nevím jeslti je to ot téma .) pac tam spís mam celý dnya já psala, že jsme jeli na dovolenou byli ubytovaní v Chorvatsku,
  a pak že jsme každý den chodili k moři a na zmrzlinu
  a pak jsem napsala, že zlý den jsem měla že jsem ztratila mobil a našla ho až poslední den- myslíte, že mi to téma uznají?
  Závěrem jsem napsala,že jsme si to užívali. A že to byli nezapomenutelná dovolená, protože naši mají hotel.
  Co si o tom myslíte?

  • Měli by ti to normálně uznat 🙂 Já jsem také psala o Chorvatsku, že jsem tam byla na prázdninách se svou rodinou a svým přítelem. Že to byla klasická dovolená, chodili jsme se koupat, na výlety a pak jednou mi zavolal přítel, abych za ním přišla do restaurace. Tak jsem za ním tedy přišla a čekal na mě s kyticí růží a prstýnkem, požádal mě o ruku. 🙂 Také doufám, že mi to prošlo.
   Spíš se obávám, aby mi to uznali, protože jsem tam nenapsala odstavce, nějak jsem na ně v tom “frmolu” zapomněla. Doufám tedy, že to bude jen nějaký ten bod dolů a ne přeškrtnutá celá slohová práce.

  • Taky by mě zajímalo, jak se to bude hodnotit. Nejsi jediná, celou dobu jsem psala o dovolené v Itálii a ve výsledku asi o čtyřech dnech a bojím se, že toto bude ohodnoceno 0 za odklonění od tématu.

 50. Mám podobný problém, u druhého slohu jsem se držel všeho, dovolím si říct, že jsem na to slušne reagoval, jen jsem si v nervozitě nevšiml toho, že tam je napsáno že jsem zameškal angličtinu.. Mám tam napsáno, že se ptám, na pracovní sešit z angličtiny co doplnovali + jsem k tomu připsal dotaz na matematiku… Myslíte si že to bude za bodový počet 0 ?

  • Přesně tu stejnou chybu jsem udělala i já. Ale za tu jednu informaci co jsme se zeptali na angličtiny, by snad mohl být nějaký bod.

 51. Dobrý den, je v pořádku, pokud jsem psala vypravování s fiktivní zápletkou? Není moc pravděpodobné, že by se něco takového stalo, ale psala jsem to samozřejmě jako kdyby se to stalo doopravdy (tak jak vyžadovalo zadání). Bylo o tom, jak mi přišli jednoho poklidného rána domů zničehonic oznámit, že jsem vyhrála 1 milion dolarů. 🙂 Jinak všechny body splňuje – i dostatečné napětí. Bude taková práce uznána?

 52. Takže jestli správně chápu, za to, že jsem napsal, jestli je nějaký úkol do angličtiny a co probírali v matice mám tedy 0bodů? Přijde mi to úchylné, vzhledem k tomu, že nikde není napsáno, že se ty 2 věci mají konkrétně týkat anglického jazyka. Dokonce jsem se účastnil před několika lety kurzu anglického jazyka na ENG škole, kdy součástí kurzu byly i předměty, které se vyučují v anglickém jazyce (tedy matika, biologie atd.). Jestli za tohle bude 0 bodů, myslím, že přijde spousta odvolání. Přijde mi to trapné hodnotit tohle slovíčkaření více, než level angličtiny. Ale co už.. Jednou se tato organizace (cermat) propaguje, tak to studenti schytávají.

  • klidne bych se vzbourila hromadne, tohle mi od nich prijde jako podraz. hrozne moc mych spoluzaku tam ma chyby co tady jmenujete co se tyce nepochopeni bodu vcetne me.

  • Pochipila jsme to stejne jako ty. Jestli neprojdu píšu tam !!! Už jsem z tech maturit na prášky !! Je problém udělat jasný zadaní !!???

 53. V druhé části je zadání:
  “Jste na kurzu anglického jazyka v jazykové škole ve Velké
  Británii. Několik dní jste nebyl/a ve škole a zameškal/a jste
  několik vyučovacích hodin anglického jazyka. ”
  neznamená to tak že jsem v normální škole chyběl kvůli tomu kurzu? A vy zde máte napsáno něco o nějaké Lucy …

  • Já jsem to taky tak pochopila – napsala jsem, že jsem zameškala školu kvůli kurzu ve VB .. no, snad nepůjdu znovu v září 😀

   • Presne! taky jsem to tak napsal 😀 Ze jsem zameskal ve skole kvuli tomu ze jsem v jazykove skole. At jde do pici celej CERMAT, kdyz neumi udelat ani zadani, ktere je naprosto jednoznacne a srozumitelnej. Jsem rad, ze nejsem sam, ale jestli mi ty kundy daji 0 bodů, tak nekoho zkopam, ze to jeste jakživ neviděl. Do kundí rolky s celým tímhle zajebaným slohem. Prosel jsem si vsechny predchozi zadani a bez problemu jsem vedel, co po mne chteji. Prijdu ja a daji takovou vysranou kundovinu….

    • Zadání bylo srozumitelný. Chce to taky trošku přemýšlet. Proč by si psal nějakému Nickovi do české školy ? A hlavně se tam zmínili jen o tom že si potřebuješ doplnit angličtinu a nic jiného. Chtělo si to akorát pořádně přečíst zadání.

 54. Taky jsem to zadaní špatně pochopila stejně jako polovina mých spolužáků,kurz a normální škola můžou probíhat přece taky dohromady.

 55. Jako každý druhý jsem nepochopil zadání u II.části, docela by mne zajímalo jak se s tím Cermat vypořádá a ohodnotí.

  • Já jsem tu druhou část zas pojal tak, že od něj potřebuju doučit ty informace a v poslední části jsem jen psal o tom kde se setkáme, což moc tomu zadání neodpovídá, v té rychlosti jsem si to vyložil úplně divně -.-

 56. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak veliký je problém, pokud jsem neodsadil stať (hlavní část) a závěr. Nadpis s úvodem oddělen mám. Jaké bodové srážky za to mohou být ?
  Děkuji za odpověď.

 57. Dobrý den, chci se zeptat na tu první část písemné práce. Zapomněl jsem na nadpis a rád bych věděl, jestli je to automaticky za 0 bodů ?

 58. Dobrý večer,
  u vypravovani mate, ze to musí byt zajímavé. Kolik se bude strhavat hodu za to, ze vypravovani neni dostatečně zajímavé? Předem dekuji

 59. Dobrý den.
  Chtěl jsem se zeptat, jestli je hrubá chyba to, že jsem napsal místo toho abych napsal že jsem chyběl(I missed) v pár lekcích angličtiny napsal jsem I left few english lessons -.- jestli je to bráno jako hrubá chyba, když je zbytek zadání dodržen.
  Díky

  • Neboj, jsme dvě 😉 Obávám se, že se na nás vykašlou, ale přijde mi to nehumánní, aby nám kvůli takové blbosti nedali maturitu. Stres dělá divy, teď jde o to, co se s tím dá dělat 🙂

 60. Dobrý den, u delší písemné práce, – Den na který nikdy nezapomenu
  Jsem pojmula tak, že jsme jeli na dovolenou byli ubytovaní v Chorvatsku,
  a pak že jsme každý den chodili k moři a na zmrzlinu
  a pak jsem napsala, že zlý den jsem měla že jsem ztratila mobil a našla ho až poslední den- myslíte, že mi to téma uznají?
  Závěrem jsem napsala,že jsme si to užívali. A že to byli nezapomenutelná dovolená, protože naši mají hotel. A nemají čas.
  Co si o tom myslíte? 🙂
  Předem děkuji

  • No, to by mě taky zajímalo, protože to mám dost podobně.
   Napsala jsem: Když mi bylo 20 let, byla jsem s přítelem na dovolené v Chorvatsku. První den jsme se opalovali na pláži a potom jsme si řekli, že chceme mít nějaký zážitek a tak druhý den jsme jeli na výlet lodí. Když jsme byli daleko, námořník nám řekl, že můžeme skočit dolů do moře a plavat. Po chvíli někdo zakřičel: “Žralok!” Proběhla panika, měla jsem strach, ale vše dopadlo v pořádku a žralok odplaval pryč. (Zjistila jsem že mi chybí asi 30 slov a nevěděla jsem jak pokračovat, tak jsem začala zmatkovat) Napsala jsem, že zbytek dovolené jsme byli na pláži a cestovali po známých památkách. Když byl poslední den dostala jsem prstýnek od přítele. Bylo to krásné a nejlepší den v mém živote a že na tuto dovolenou nikdy nezapomenu.
   Je mi z toho na nic 🙁

  • Mám podobný problém, také jsem psala o dovolené v Itálii, takže více dnů, v té chvíli mi to ani nedošlo, a teď nevím, jestli práce bude hodnocena.

 61. Ahoj, myslíte, že to takhle bude v pořádku na to, abych prospěla ?
  The Day I Will Never Forget
  I have decided to tell you about the day I first met my best friend Kate.
  It happened when I was six years old and came at first to school. I was really nervous. Everything was new.
  I came to my class and I had no idea which place I could take. But suddenly I heard some voice that invited me to take place net to a girl with long brown hair.
  So I sat next ti the girl and started talk to her. After an hour I definitely knew she is my future best friend.
  Why? Because she was the first person who was really nice to me and she helped me to find new friends and I will never forget for this day.

 62. No jsem ráda, že v tom nejsem sama. Každý z nás má nějaký problém. Já třeba s tím, že si myslím, že můj 1 text nebylo vyprávění, ale spíše nějaký hraniční útvar…

 63. „Psala jsem Nickovi o materiály z jiných předmětů, než z angličtiny.“ Toto je rovněž významná chyba vůči jasně danému zadání, bude záležet ještě na dalších aspektech takové práce, aby nebyla hodnocenou 0 body.”

  Tuto chybu tedy mám, ale chci se optat, pokud ji mám, je možné, že z této části dostanu hodnocení “nedostatečné” nebo je to pouze nula bodů za část, nesplněného zadání a další body budou počítány?

 64. dobrý večer ,má otázka je ,kolik bodů přijdu když jsem napsala delší slohovku é 89 slov děkuji

 65. Dobrý den, u vypravování jsem na závěr napsala jen “I can’t forget this experience.” protože jsem byla na konci stránky a opravdu mě nenapadlo, že se dá pokračovat na dalším listu (který byl určen pro druhý dopis) Jak velká to je chyba? Je možné, že by se mi nepočítal celý dopis, kvůli tomu, že tam chybí závěr? A navíc ho nemám graficky oddělen (vynechán řádek) Protože to už bych fakt musela psát na lavici.
  Děkuji

 66. Dobrý den,

  považuje se jako velká chyba, když jsem v první části místo nadpisu vypravování na dané téma napsala Dear students, … ? Mě to v tu chvíli vubec nedošlo… prosím o odpověd.

 67. Ahoj, když jsem psal 1 část strašně jsem byl nervní , bohužel jsem své vypravování dopsal a po zkontrolování jsme zjistil že je to spíš popis a bez zápletky :/ jinak body jsem dodržel a strukturu textu taky. Je šance aspoň na 4 když mám 2 část dobře. ?

  • Kamarád se na tohle taky ptal, protože zápletku nemá hodně z nás a přišla mu tato odpověď: no, zápletka je jednou z formálních náležitostí, které by se měly objevit v hlavní části vyprávění. To bychom přeci soutěž o nejlepší příběh do anglického studentského časopisu (dáno zadáním) nevyhráli, kdybychom psali např. o tom, že jsme ráno vstali, umyli se, uvařili si čaj a šli do školy. Nemáte-li ve svém maturitním vypravování zápletku, přicházíte o body, pokud je ale vše ostatní správně, chyba na 0 bodů to není.

   Snad tě to uklidní. 😉

 68. Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat, jestli 1.část bude uznána i v případě, že jsem v příběhu konkrétně neuvedla zápletku, rozuzlení atd.
  Psala jsem o nejlepším (zároveň nezapomenutelným) dni v mém životě. Příběh jsem začala tím, že jako malá jsem si vždy přála psa, pokračovala jsem vypravováním = jak jsem napsala dopis k Vánocům a jak dny utíkaly a Vánoce se blížily a příběh jsem ukončila tím, že jsem své chlupaté přání našla pod vánočním stromkem.
  Předem děkuji za odpověď.

 69. Zdravím,
  mám dotaz ohledně Vašeho vzoru. Rozhodně nechci nic zpochybňovat – jen mi připadá neobvyklé použítí ‘Listen….’ u písemného projevu.
  Jinak skvělé stránky,
  Děkujeme.

   • jj jasně.. will je budoucí čas.. ale ta slohovka se měla..psát v min.čase.. aspoň doufám.. jinak se nedovedu představit že bych měla psát o něčem co jsem ještě nezažila..po stránce gramatiky nechápu proč tam mám být to will

   • Jedná se prostě o klasickou frázy “Den na který nikdy nezapomenu”..I will tam hraje roli v tom, že si ho budeš stále i v budoucnu pamatovat, nikoliv, že by ten den měl teprve nastat, pak by bylo zadání pro “jasnovidce” tedy “The Day What Happens” nebo “The Day, What Will” nevím přesně ale nějak tak 🙂

 70. V první část jsem pochopil jako psaní přihlášky do soutěže, takže jsem začal i skončil jako u formálního dopisu, ve kterém mám zahrnutý příběh. Předpokládám ,že hodnocení tedy bude 0, je to tak ?

 71. Já mám trošku jiný problém, druhý text jsem pochopila správně a myslím si že jej napsala dobře..jenže…. Vyprávění… Napsala jsem nadpis, nezapomněla ani na přímou řeč ale vyprávěla to spíš jako výlet. Uvedla jsem že jsme byli minulý rok na výletě v Luhačovicíh 3 dny. Pak jsem napsala že první den jsme byli v lese nebo něco takového a pak už vyprávěla celý příběh o tom dni kdy se nám to stalo. Jenže ted teda nevím, jestli se mi to bude počítat, když jsem uvedla i ty ostatní dny. Ten den kdy se nám to stalo jsem měla jako druhý a měla ho na celý odstavec. Myslíte, že dostanu alespon jeden bod za doržení tématu?Bohužel mě zmátlo to, že mám psát příběh.

  • Buď klidná, já psala něco podobného. Myslím, že po republice je nás takových hodně. Ano, jednoznačně bylo zadáno vypravování, ale ono když tam ještě tučně napíší, ať ten den popíšeme.. no prostě já doufám, že to nebude automaticky hodnoceno nulou, ale že z těch 24 bodů dostanu ěnco málo, byť jen třeba 5 bodů.
   Jojo, nobody cares, jak mluvíš apod., hlavně strojově dodržovat kraviny 😉

 72. Vadí,když jsem e-mail psal o tom,že nechodím do školy z důvodu toho,že jsem na kurzu v Británii? Popřípadě,jaká bude ztráta bodů? Děkuji za odpověd’.

 73. Ahoj, u vyprávění jsem si udělala svůj nadpis. Myslela jsem, že ,,The Day I Never Forget” je pouze téma, je to chyba?

 74. Dobrý večer,
  ráda bych se zeptala, zda-li takovýto text má šanci uspět u hodnotitelů. Mám totiž obavy, že maturitu neudělám, protože jsem nedodržela útvar vypravování.

  The Most Beautiful Choir Competition Victory

  Four years ago I took part in choir competition in Belgium with my choir. The Day we won was probably the day I will never forget.

  OUr performance was set on Monday and after we finished we were really satisfied with our singing. We could not wait until Friday to know if we won.

  On Friday we gathered in the city center with other choirs from different countries. Then we marched together through the city of Neerpelt. When all the people arrived to the Neerpelt Auditorium the ceremony began.

  The atmosphere inside was absolutely amazing. We were so excited during the performance of the Coldplay’s song ‘Yellow’ ! Me and my friend were holding our hands when they announced our choir won a gold medal!

  So that was the day I will never forget, because we tried hard to be so good and the ceremony was so well-organised and touching.

 75. Dobrý večer,
  chci se zeptat, kolik bodů mi bude strženo, pokud jsem napsala cca. o 10 slov více?
  Děkuji.

  • jestli to bylo v té první části. tak je rozdíl 30 slov pro stržení jednoho boud ( maximum 150 – minimum 120), jeden interval je tedy 30 slov, pokud máš 90-120 slov popřípadě 150-180, tak dostaneš místo tří bodů jen 2. Jestli to bylo v té druhé části, tak se postupuje stejným způsobem, jen interval není 30 slov, ale pouze 10 ( 70-60)

   • Takže pokud bych těch slov měla mín než 60, tak mi dají nulu a neprošla jsem nebo mi za to jen nedají body? Zjistila jsem totiž 5 min před koncem, že to mám psát jinam…

 76. Pokud jsem v druhé části žádala spolužáka o látku z matematiky a biologie, dostanu 0 bodu za E-mail ?

  • Ahoj mam stejny problem a vidim to cerne 🙁 ve stresu jsem byl rad ze jsem obe casti nejak dal dohromady i kdyz s chybama,ale druhou cast jsem napsat ze jsem zameskal v ICT a francouzskem jazyce 🙁 jinak ostatni body mam snad spravne….achjooo

   • Ty jo já napsal ajinu a matiku 🙁 vůbec jsem si neuvědomil, že se jedná o ten kurz , myslel jsem, že všeobecně ve škole, protože my přišlo nelogický , když vynechám dlouho nebudu žádat jen o 2 ale přece o vše. tak jsem ani neuvažoval nad tím, že se jedná jen o ten kurz.

  • Ahoj mam stejny problem a vidim to cerne 🙁 ve stresu jsem byl rad ze jsem obe casti nejak dal dohromady i kdyz s chybama,ale druhou cast jsem napsal ze jsem zameskal v ICT a francouzskem jazyce 🙁 jinak ostatni body mam snad spravne….achjooo

  • Mě by to také zajímalo, napsal jsem tam, co probrali v pracovním sešitě – projectu v angličtině a bohužel jsem tam připsal o matice něco …. Myslíte si, že to bude za 0 bodů celý sloh ? Vše mám jinak dodržené 🙁

 77. Dobrý den,
  v první části slohu, jsem opomenula vysvětlit proc den, který jsem popisovala je nezapomenutelný, jen jsem v závěru napsala, že na tento den v životě nezapomenu. Chtěla jsem se zaptat jestli se to řeší jen stržením bodu, nebo zda se jedná o nedodržení kriterií a tudíž 0 bodů za celou část?
  Předme děkuji =)

 78. Dobrý den, chci se zeptat, je hodně velká chyba, když jsem to pochopila tak, že jsem zameškala školu právě kuli tomu kurzu, tudiž důvod proč jsem zameškala tu školu byl ten kurz? :/

 79. Dobrý den, chci se zeptat, jestli je velký problém, pokud ve vypravování není zápletka? A kolik se za to případně strhává bodů? Děkuji

 80. Bude hodně bodů dolů za to, že jsem ve vyprávění psala o tom, jak jsem se učila v dětství jezdit na kole? Nemám to ze studentského prostředí…

  • Ahoj, v zadání nebylo že to má být ze studentského prostředí. Myslím si že to není vůbec problém.

  • Myslím, že v zadání nebylo nic o tom, že to má ze studentského prostředí, nebo ano?
   Já psal třeba o dni , kdy jsem se chtěl zastřelit, ale promluvil na mě hlas zemřelé matky 😀

 81. Je možné členit email na odstavce? Tím mám na mysli, jestli je možné, že každý bod v zadaní bude napsán v samostatném odstavci?
  Děkuji

  • Mám úplně stejný dotaz. U prvního cvičení jsem odstavce používal. Když jsem pak začal dělat to druhé, automaticky jsem je tam psal taky.

   A ještě dotaz. Na konci jsem Nickovi napsal jako rozloučení: Take a care – to a tam ale být nemá že ?

 82. Ahojte, u emailu jsem raději dělala odstavce (jistota je jistota). V úvodu jsem však napsala, že mám problém a byla bych ráda, kdyby mi pomohl. Až ve stati (2. odrážka) jsem uvedla, že potřebuju chybějící materiály, protože jsem byla nemocná. Strhávají body za to, že jsem nerozvinula svůj problém v úvodu (kde to po mně vlastně chtěli) ?
  Díky za odpověď!
  P.S. Jste úžasní!

 83. Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nevadí, že jsem odstavce jen odstavovala od začátku řádku nikoli o celý řádek pod sebe jak to tu máte vy. Děkuju

 84. Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jestli je velika chyba když jsem v 2. Části nepsala o anglickém jazyce ale o jiném předmětu. Jinak mám všechny části správně a jestli je chyba že to mam rozčleněny do odstavců. A u toho prvního nemám žádnou zápletku? Vadí to? A jestli bych to jinak dala? Dekuji za odpověď

 85. Dobrý den,

  co když jsem pochopil zadání tak, že jsem na jazykovce v Anglii a píšu kamarádovi do Čech, aby mi sdělil, co vše se za mé nepřítomnosti ve škole děje, a žádám ho o zaslání školních materiálů přes e-mail?

  Vím, že je to docela bizarní pochopení textu, ale vězte, že nijak jinak mě ani nenapadlo přemýšlet. 😀
  Ptám se taky hlavně proto, že v internetových diskuzích jsem se setkal s dalšími, kteří to téma pojali obdobně? Budou strhlé body, nebo nehodnocená celá 2. část?

  Díky za objasnění

  • Ahoj,pochopila jsem to stejně.Bohužel na stránkách psali,že to může vést až k obodování 0 body 🙁

  • Také jsem to tak pochopila. Naštěstí jsem si to uvědomila už po pár prvních větách a škrtla sem to a napsala jinak…
   Podle mě by to mělo být uznáno, protože ze zadání to přímo nevyplývá..

  • Ahoj,
   také jsem to tak pochopila. Naštěstí jsem si to pak uvědomila a přepsala to. Podle mého názoru, by se k tomu mělo přihlédnout, protože ze zadání to přímo nevyplývá…

 86. dobry den, mam dotaz. spatne jsem pochopila zadani 2. textu. mam spatne duvod proc jsem chybela, ale zbytek vcetne formy emailu a informace i pocet slov je dobre. je to velky prusvih? je nas takovych vice.

 87. Co se stane kdyz u vypravovíné nemam posledni cast v odstavci nebo pokud to vybocuje z vypravovaní? A jeste se chci zeptat jestlize 1 cast je spatne tak 2 cast je taky uz automaticky za 0 bodů? Děkuji.

 88. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli vadí, když jsem v e-mailu psala odstavce. Tady je podle bodů nemáte udělané. Děkuji za odpověď

 89. Sakra 😀 nevím proč, ale u té druhé části jsem napsala místo angličtiny matiku …. co myslíte?

  • Tak tam jasně bylo že jsi zameškala několik hodin angličtiny, takže při nejlepším nějaký body dolu.

 90. Dobrý den,
  mohla bych se zeptat,zda se bude hodnotit práce, když sem špatně pochopila zadání e-mailu? Ale podle diskuzí na internetu jsem nebyla sama… psala jsem jako bych zameškala hodiny v normální škole a né na tom jazykovém kurzu…

    • Milá Ilono,
     tato problematika s vypracováním PP se týká i mého vypracování. Zadání bylo udělané v podobě chytáku. Tučná část v první větě zadání byla to hlavní, o čem následující řešení PP mělo vypovídat. Můj názor je takový, že ztučnění textu znamená kladení důrazu na danou věc, avšak neudává plně významné pojetí zadané části. Dá se toto zadání pochopit několika způsoby. S ohledem na časový press a nervový kolabs v průběhu MZ by mohl být kladen důraz na chybu tzv. “osobního charakteru”, která by nesla za následek snížení hodnocení v obsahové části a nemělo by být celá PP hodnocena 0 b. Můžeme projednávat zda jsme téma splnili nebo ne. Myslím si, že téma splnily obě dvě varianty. Pokud jste se držela stejně jako já náležitostí neformálního dopisu a osnovy, podle mého názoru by měla být práce určitým počtem bodů hodnocena. Přeji hodně pevné nervy.

   • Jsem na to stějně žádal jsem o matiku a fyziku 😀 😀 a co sem se bavil ve třídě bo jsem slyšel jen ve vlaku když jsem jel ze školy tk nas je hafo 😀 ale taky by mně to zajímalo 🙂

    • Nás v Ostravě je minimálně 50%, co jsme to taky tak pochopili. Podle mě cermat nebude mít jinou možnost, než nám to uznat, doufám.

    • Též jsem to pochopila špatně. Psala jsem, že jsem chyběla na hodinách kurzu kvůli nemoci a žádala kamaráda o pomoc. Myslím, že to bylo nejednoznačně zadané.

 91. Jak se rozdělují body u písemné maturity celkem je z 1 části 24 bodu takže je 6 bodu za délku textu, 6 za splnění zadani , 6 za gramatické chyby a 6 za slovní zásobu ? Dík za odpověď

 92. dobry den, mam dotaz. spatne jsem pochopila zadani emailu tudiz jsem napsala, ze jsem chybela kvuli zlomene noze, ale zadost o info dvou veci, nabidku k setkani a formu emailu i pocet slov je v poradku. je to velky prusvih?

 93. Dobrý den,
  Naplnil jsem zadání první části PPzAJ, čerpal-li jsem ze vzpomínek nejčerstvějších a popisoval jsem opravdu nezapomenutelný den, kdy jsem psal První část Písemné Práce z Anglického jazyka v rámci maturitní zkoušky roku 2014? 😀

 94. Je velký problém pokud jsem uvedl, že mi chybí informace z matematiky a dějepisu a ne anglického jazyka? Jinak jsem všechny body splnil.

 95. Dobry den, chci se zeptat, kdyz se mi stala takova vec, chtela jsem psat o tom, ze zacalo prset. …. Opravdu hodne prselo a byla bourka. ……. Nemám rada dest. -> ve vsech vetach jsem si spletla slovo rain s run, tim padem nedavaji smysl, pochopito v cermatu, nebo mi daji 0 bodu za nesmyslny sloh, tedy me budou hodnotit nedostatecne?
  Dekuji predem moc za odpoved!

 96. Mám otázku.. zadaní číslo jedna jsem pochopila tím stylem, že piši do redakce toho časopissu, ktery vyhlasil soutěž a proto jsem začala takto: Dear Sir Or Madam, Iam writing because i want to be in your compation.. a pote jsem zacala novy odstavec a zacala psat klasicke vypravovani :/ M8m tam všechno, se po mně chtěo.. jen jsem to zakončila větou, I hope, that you like my day. Your sincerely.. myslite, že mi to bude komise hodnotit ? 🙁 🙁 🙁

   • Tak jsem zkusil napsat profesorce z angličtiny co také opravuje písemné práce..
    “v tomto případě jste spletl formát, tj. psal jste de facto dopis, za to
    budete penalizován:
    • Oslovení (Dear readers, I am writing to tell you…atd.) a rozloučení nebo
    podpis jsou penalizovány v 1A první deskriptor) – pokud je to forma dopisu
    odečítám jeden bod. Pokud jste tedy napsal oslovení a současně jste
    zapomněl na nadpis THE DAY…., pak dostanete další odečet, tzn. že již
    nemáte šanci získat 3 body – získáte pouze 1 bod (ale víte, že se hodnotí
    8 X 3 = 24 bodů celkem).

    Tento nedostatek však neznamená NULOVÁNÍ PRÁCE – tzn. hodnotí se dál, a je
    reálná šance uspět”
    Celkem úleva 🙂

 97. Mám dotaz, jestli je velká chyba, když jsem na konec první části napsala ,,I hope you are happy like me” a pod to napsala své jméno. A poté v druhé části když jsem jako rozloučení napsala ,,Thanks, Kate” ? Nejsem si jistá, zda může být slovo thanks použito jako rozloučení, ale někde jsem to viděla a docela mi to i do kontextu mého mailu sedělo 😉

 98. Chci se zeptat, jak moc vadí,že jsem u obou zadání napsala trochu více slov než 150 a 70? Nějak jsem se rozepsala.

  • Přesah je penalizován odečtem bodů, pokud to bylo 20/30+ navíc, potom bych už měla strach. Ale nijak bych se nebála, pokud máš vše ostatní v pořádku.

 99. Dobrý den, chci se zeptat, kdyz jsem jakoby do tech novin napsala dopis s tim, ze se chci zucastnit a posilam vypraveni a pak jsem zacala psat vypravovani, uznají mi to, nebo získám 0 bodů za nedodrzeni slohoveho utvaru?
  Děkuji za odpoved!

 100. Hodnotí se každý odstavec zvlášť a dodržení zadání, které v něm bylo? Nebo práce jako celek,tzn.pokud sem v 1 bodě nedodržela zadání,mám za celý text 0 b.?

 101. Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jak moc závažná je chyba, když jsem v zadání přehlédl, že jsem chyběl na hodinách AJ a ptal jsem se na učivo do jiného předmětu?

 102. Dobrý den, chci se zeptat, zda je velký problém, pokud ve vypravování nemáme zápletku a kolik bodů se za to případně strhává? Děkuji

 103. Dobrý den,

  prošel by tento e-mail v druhé části?

  Hi Nick,

  How are you? I´m writing to you to ask you about some informations about school.
  As you know, I´s ill and that´s the reason why I wasn´t at school after my return from Great Britain.
  Coul you give me some informations what have you learned in english and what had happened to Mrs. Potměšilová (myšlena lektorka)? I heard she had have an accident.
  What about having a meeting?
  Love Honza.

  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem, Králík

 104. Dobry den,chtela bych se zeptat,text jsem pochopila tak,ze jsem na anglickem kurzu ve Velke Britanii a ze jsem skolu zameskala prave kvuli tomu kurzu a pisu spoluzakovi ‘domu’,co si mam obecne v me skole doplnit atd.. je to problem ?

 105. Chtěla bych se zeptat – pokud jsem v první slohovce napsala ještě krátký vzkaz redakci že jim zasílám soutěžní vypravování, vadí to?

  Díky, M.

 106. Je možné ve zkoušce uspět i když jsem vypravování nestihla dopsat napsala jsem cca 90-100 slov nezmínila třetí bod a nenapsala jej do odstavců ? 🙁

 107. Dobrý den 🙂

  To zadání u toho emailu mi přijde poněkud neštastné. Spousta lidí, včetně mě, to pochopila jinak, než asi bylo zamýšleno – Myslel jsem si, že píšu kamarádovi do mé normální (České) školy o materiály, protože jsem chyběl v důsledků toho, že jsem na jazykové kurzu ve Velké Británii – mělo to ovšem být tak jak to máte zde – je to spolužák z onoho kurzu v Británii, a chyběl jsem na pár lekcích v rámci tohoto kurzu.

  Myslíte, že mi to uznají?
  Díky za odpověd’ 🙂

 108. Dobrý den,
  myslíte si, že bude vůbec hodnocená 1. část slohové práce, když jsem ji psala v přítomném čase? Všechny body v zadání jsem splnila i počet slov by měl být dostačující, bohužel mi nedošlo, že vypravování by mělo být v minulém čase.

 109. Měla bych otázku. Nebude moc velký problém, když jsem v delší práci použila jen neformální styl a v kratší části rozloučení ” Best regards” ?
  Děkuji Aďa

 110. Dobrý den,
  mám dotaz ohledně dnešní písemné maturitní zkoušky z angličtiny. Při druhé časti maturity, kde bylo toto zadání:
  Jste na kurzu anglického jazyka v jazykové škole ve Velké Británii. Několik dní jste nebyl/a ve škole a zameškal/a jste několik vyučovacích hodin anglického jazyka. Rád/a byste si doplnil/a probranou látku, než půjdete zpět do školy. Rozhodl/a jste se požádat o pomoc svého spolužáka Nicka.

  Napište Nickovi e-mail v rozsahu 60–70 slov, ve kterém:

   sdělíte, proč píšete;

   vysvětlíte, proč jste nebyl/a ve škole;

   požádáte alespoň o dvě informace k doplnění učiva (např. lekce);

   mu navrhnete, jak vám může informace předat.

  V naší třídě pochopilo několik lidí zadaní tak, že jsem na kurzu v Anglii a zameškala jsem školu České republice. Chtěla bych se zeptat jak moc to vadí a jestli s tímto textem projdeme.. Moc me to mrzí, četla jsem si to několikrát a smysl textu tak vyzněl.

  Dekuji.

  • No přesně, taky to několik z nás takto napsalo. Na těchto stránkách píšou, že to může být hodnoceno i 0 body. Což je vážně skvělé …

 111. Ahoj, je asi velika chyba, kdyz jsem napsala, ze jsem mebyla ve skole, protoze jsem byla nemocna?
  Protoze ze zadani jsem presne neporozumnela a myslela jsem si, ze chybim ve skole ve VB.. Podle me je to nepresne napsana a urcite nebudu sama, kdo to pochopil takhle.

   • Jo, vždyť to je správně, i podle jejich vzorové práce, kde ten, co píše e-mail, měl jako důvod absence výlet s nějakou holkou. Já si zase ošklivě zranila loket… 😀

 112. Nemá být v této větě then? : And than it happened….. A delší text jsem psala formálně, jelikož je to do časopisu, snad to tolik nevadí 😉

  • Užití then jako potom je správně. A pokud byl první text psaný formálně (já ho tak taky psala), tak jsem tu na webu četla, že to nevadí, mohl být psán formálně, semi i neformálně s tím, že je stejným způsobem napsaný celý text a míra formálnosti se nesmí měnit.

 113. Chtěla bych se zeptat:
  v první slohovce jsem použila ještě krátký vzkaz pro redakci – že jim posílám vypravování do soutěže. Nevadí to?

  a také by mě zajímalo jak se postupuje v případě nepozorného přečtení zadání a psaní o absenci ve škole v ČR z důvodu jazykového pobytu v zahraničí… Je to rovnou nula bodů, nebo je ještě naděje na záchranu?
  A pokud je z jedné slohovky nula, je možné u písemné části projít?

 114. Dobrý den, chci se zeptat, zda je chyba, když jsem v druhé části v e-mailu dělala odstavce. Počet slov jsem však dodržela. Děkuji za odpověd. 🙂

 115. Bohužel jsem špatně pochopil zadání, myslel jsem, že jsem zameškal hodiny angličtiny na jazykovém kurzu, navíc jsem to napsal v odstavcích.
  Bude to hodně špatné?

 116. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda bude má práce vůbec hodnocena, když jsem ji napsala v přítomném čase? Všechny body zadání jsem splnila, ale vše je psáno v přítomném čase :´(

 117. Je prosím hodně velká chyba, že u vypravování nemam nadpis a zápletka je tak napůl? Myslíte, že projdu ? Email bych měla mít OK …. Děkuji za odpověď

 118. Napsala jsem v kratší slohové práci, že potřebuji knihy k moji pisemce z anglickeho jazyka a navic zapisy do matematiky. Je to moc velký problém?

 119. U krátkého textu jsme měli psát mail Nickovi. Ale nebylo uvedeno, zda Nick chodí se mnou do kurzu do VB a jako důvod mé absence ve škole (=kurzu) bylo např onemocnění, nebo že on je z ČR a já jsem v jazykové škole ve VB, chystám se vrátit do ČR a informace od něj potřebuji k doplnění látky ze školy v Čechách. Vadí proto, když jsem jako důvod v druhém odstavci napsala jazykový pobyt ve VB?

 120. psal jsem spíš popis děje , žádný vzrůšo- v ten den jsem dělal to a to, pak jsem šel tam a tam, tam se dělo to…bude se za takové nedodržení útvaru srážet hodně bodů či bude se vubec hodnotit?

 121. Bohužel jsem nepochopil zadání druhé části. Domníval jsem se, že jsem zameškal hodiny angličtiny na jazykovém kurzu, navíc jsem to psal v odstavcích.
  Budou to hodně velké chyby?

 122. Je prosím hodně velká chyba, když jsem u vypravování nenapsala nadpis a zápletka taky naní nějak extra horlivá ? Myslíte, že projdu ? Ten email by měl být OK …. Jsem na nervy, děkuji za odpověď.

 123. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak moc vadí, když jsem příběh pojala jako obyčejné vyprávění bez velké zajímavé zápletky. Psala jsem o dni, kdy jsem poprvé letěla letadlem a nejsem si jistá, jak moc je důležitá “poutavost” děje.
  Děkuji za odpověď a celkově za celé stránky. Opravdu mi zatím moc pomohly 🙂

 124. Chtěla bych se zeptat, jak bylo myšleno zadání v druhé části práce. Napsala jsem jako důvod absence nemoc a tudíž jsem zameškala hodiny v jazykové škole, může to tak být?

 125. Dobrý den,
  vadí, když jsem vypravování v 1. části zahrnula do dopisu, který posílám do té studentské redakce časopisu? (Mám tam i pozdrav a rozloučení, jinak jsem všechny body dodržela.)
  Děkuji.

 126. Ahoj, prosím vás, chci se zeptat, Někteří pochopili zadání tak, že zameškali školu v Česku, kvůli tomu, že byli na kurzu v Anglii? Já to pochopil zase tak, ze jsem v Anglii na té škole a zameškal jsem školu, ale tu školu v Anglii, protože jsem byl třeba například nemocný. Jak to tedy je? Podle mě to není moc jednoznačné. Díky moc.

  • u té druhé části se mi zdá, že to není úplně jednoznačné.. Myslím si, že by mělo být i uznáno, že u toho bodu, proč jste nebyla ve škole, že jste byla na jazykové škole ve Velké Británii…Nebo to je jednoznačně za 0 bodů??

 127. Při zadávání písemné práce mi učitel dovolil používat bělítko. Na konci písemné práci mi ale řekl, že neví, jestli se mi věci, které jsou napsané na vybělené části budou počítat. Mám na tom celkem asi tři věty,kdyby se mi to nepočítalo, tak jdu na 90 % v září psát práci znovu.
  Budou se mi teda věty a slova na vybělených místech počítat, anebo budou brány jako nenapsané? Předem díky za odpověď.

 128. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, nevadí když mam u vyprávění dva odstavce? ve stresu jsem zapoměla na třeti. je to velka chyba?

 129. Dobrý den,
  chtela bych se zeptat, jak moc vadí, když mám o pár slov prekročený počet ?
  Jsem moc ukecaná, tudíž jsem musela z původních 300slov škrtat a zkracovat ale přesně do těch 150 jsem se nevešla. 😀

  Dekuji mockrát a hezky zbytek dne 🙂

 130. Pochopila jsem to tak, že chyběl ve své normální škole kvůli tomu kurzu, takže jako nepřítomnost ve škole jsem dala ten kurz, myslíte, že to uznají?

 131. Dobry vecer ,
  chtela bych se zeptat kolik bodu jde z celkoveho hodnoceni v pripade vynechani odstavcu v prvni delsi casti??
  Dekuji
  S pozdravem Snidova B.

 132. Nevadí když jsem napsala, že si chci od něj půjčit sešity a poslat prezentaci z Bilogie? Myslím, že ano. Blbě jsem si to přečetla. 🙁

 133. Dobrý den,

  (1) vím, že by text e-mailu neměl být rozčleněn do odstavců, ale pokud jsem do odstavců psala, jako chyba by to být brané nemělo?
  (2) Také jsem oslovení napsala jako ‘Dear Nick’, přestože vím, že je to formálně, dále v textu jsem měla zkrácené výrazy (např. ‘I’d like to ask you…’), takže je text spíše neformální než semi-formální.
  (3) Potom jsem e-mail zakončila: ‘Thank you, (nový řádek) Monika’, bez jakéhokoliv rozloučení…

  V první části jsem psala o výletu s přáteli do Paříže a jako “vrchol” jsem uvedla, že jsem se otočila, kamarád skákal na jedné noze a měl v očích slzy. Dále mám přímou řeč (‘What happened?’ I asked.) a potom jsme se dozvěděli, že ho štípla vosa. Den, na který nezapomenu, je to proto, že byl strávený s přáteli, smáli jsme se a měli se fajn. Nadpis mám, jakž takž zakončení taky, slovní limit jsem přesáhla na 153 slov. Mohli byste se, prosím, vyjádřit i k tomuto, jestli je to příliš chabá zápletka a je možné, že mi to nebude uznáno, př. bráno jako popis spíše než vypravování?

  Děkuji předem za odpověď a přeji hezký zbytek dne a ostatním hodně štěstí při dalších částech maturity.

  • Tak dobře, na první dva body už jsem schopna odpovědět si sama dle nejčastějších dotazů. Tak to můžete ignorovat, ale za zodpovězení ostatního bych byla vážně vděčná.

 134. Dobrý den, jsem nešťastná. V posledních 10ti minutách, ke konci psaní písemné práce, jsem začala psát druhou část, tedy neformální dopis. Snažila jsem se během těch 10ti minut napsat aspoň něco a doufala jsem, že nějaký ten bod získám. Ale když teď čtu znova zadání, tak vidím, že jsem špatně pochopila zadání. Místo toho abych psala, že jsem zameškala hodiny angličtiny na jazykovém kurzu ve Velké Británii, tak jsem to pochopila tak, že jsem zameškala školu díky toho, že jsem na jazykovém kurzu v VB 🙁 Vím, že to nebude hodnocená práce, protože jsem nesplnila téma. Proto se chci zeptat zda opravdu nedostanu za tuto práci vůbec žádný bod. Děkuji za odpověď.

 135. Dobrý den :), strašně se bojím, že jsem místo vypravování psala popis. Popisovala jsem totiž, co jsem ten den zažila a na závěr, proč to byl ten nejlepší den, na který nikdy nezapomenu (potkala jsem svou osudovou lásku). Psala jsem jen co jsem dělala posupně, jak jsem ho potkala, co jsme dělali, zřejmě žádná zápletka, nic. Je to velký probém? Práce bude nehodnocena vůbec nebo strhnou jen nějaké body? :-/

  • Já taky, doufám, že to bude v pohodě.
   Kdybyste někdo měl nějakou informaci, jak se to bude hodnotit, pište!
   Díky moc…je to krapet stresující

   • Mám stejný problém. Bojím se, že jsem psala namísto vyprávění popis děje. Budu ráda za jakékoliv informace! 🙂

    Děkuju moc

 136. Dobrý den,
  Jak je to veliká chyba když jsem v tom emailu psala důvod nepřítomnosti nemoc a doplnění učiva českého jazyku a dějin
  Přehlédla jsem stresem celý úvod 🙁

 137. Je velká chyba když jsem nezapsala nadpis ? 😀 Počítala jsem s tím co už je napsaný v zadání… 😀

 138. Chci se zeptat, když jsem u emailu ty odstavce udělal, bude to brána jako chyba? Díky za odpověď.

 139. Jak moc závažné je, když se mi poslední věta, neformalni rozloučení a podpis nevešel do predtistenych řádku? (Zmatkovala jsem..).. jinak mám dopis napsaný v pořádku. .

 140. Nevadí že jsem nenapsal nadpis v části 1? Myslel jsem že je daný zadáním a že tedy není důležité jej psát znovu …

 141. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli v textu musela být zápletka a taky jestli vadí, že nemám nadpis. Já nejdříve uvažoval, jestli ho dát a nebo ne ale nakonec jsem se rozhodl, že ho tam nedám. Předem děkuji za odpověd‘

 142. Dobrý den,
  Ve vyprávění, jsem uvedla, že jsem byla na výletě v Londýně. Nejdříve jsem se věnovala tomu, co bylo dny před tím, co jsem navštívila atd., a až potom jsem se napsala, že poslední den jsem potkala slavného herce atd… samozřejmě jsem splnila všechny body, ale nerozepisovala jsem body do odstavců, jak to máte dané v příkladu. Budou se mi za to strhávat body?

 143. Udelala jsem pitomost..nemam tam nadpis a zacala jsem oslovenim “Dear readers” jinak jsem pokračovala vypravovanim..je nejaka pravdepodobnost, ze by mi to mohli uznat?

 144. Téma v kratším slohu jsem pochopila tak, že jsem právě na kurzu angličtiny, a to ten je důvod, proč nemůžu být ve škole, a proto jsem zmeškala některé hodiny anglického jazyka. Zbytek ale splňuji. Myslíte, že to bude uznáno? Ptala jsem se více lidí a pár z nich to pochopilo stejně jako já.

 145. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat.Nevím,jak jsem k tomu došla,ale bohužel jsem pochopila špatně zadání u e-mailu.Pochopila jsem to tak,že jsem byla na kurzu ve Velké Británii a ted´ potřebuju dohnat angličtinu ve škole a tak píši svému kamarádovi Nickovi(nevím,proč jsem to tak pochopila,když je Nick anglické jméno).Mohli byste i prosím napsat,co si o tom myslíte?Bude to za 0 bodů?Jak byste takovou práci hodnotili?Děkuji

 146. Dobrý den, chci se zeptat, jak velká chyba je pokud jsem psal jiné osobě, než Nickovi? Není to doufám chyba kvůli, které bude celý sloh na vyhození.

 147. Vadí, když jsem si v zadání nevšimla, že jsem zameškala hodiny anglického jazyka? Napsala jsem normálně oslovení, že píši, abych ho požádala, zda bych si mohla půjčit jeho školní sešity (1. informace), protože jsem chyběla – byla jsem nemocná a pak jsem naspala, že jsem zameškala některé hodiny matematiky a potřebovala bych, zda by mi tu látku nevysvětlil (2.informace). Pak že se u něj stavím, aby nemusel nikam chodit za mnou (způsob předání). Rozloučení, podpis. Předpokládám, že mi budou odečteny nějaké body … Chci se jen ujistit, zda mi to kvůli té matematice neškrtnou celé …? Děkuji za odpověď.

 148. Chtěla jsem se zeptat jestli mi platí v písemné práci to co jsem napsala do šedého místa dolu, protože píšu větší písmena a do určené části se mi to nevešlo.

 149. A když jsem zadání e-mailu pochopila jinak? Já to psala tak, že sem byla na jazykovém kurzu v zahraničí, a proto jsem nebyla ve škole v ČR a zameškala tak hodiny angličtiny, bude se to hodnotit nedostatečně, jako odbočení od tématu?

 150. Skládá se anglické vypravování ze stejných částí jako české, to znamená že tam musí být zápletka?

 151. Dobrý večer, chtěla bych se zeptat k druhému zadání.. Je velkou chybou, když jsem to pochopila ta, že jsem nechodila do školy z důvodu nemoci?

 152. Dobry den,
  chtela bych se zeptat, jestli je mozne ziskat 0 bodu z 2. casti, pokud jsem vynechala jeden bod (nezminila jsem 2 veci, ktere pozaduji, ale napsala jsem to jen obecne – materials) a napsala jsem zdvorilostni otazku Would you mind sending me…
  Dekuji

 153. Dobrý den, když jsem pochopil zadání, že jsem chyběl několik dní na škole v ČR a potřebuji zjistit, co jsem zmeškal. Bude to hodnoceno 0?

 154. Prosím, vadí když jsem u té delší eseje nepsala v odstavcích? Nějak jsem na to uplně zapomněla..:(

 155. Zdravím , prosím Vás stala se mě taková nepříjemnost. Zadání u emailu jsem pochopil tak, že studuji jazykový kurz ve Velké Británii ale s tím, že dělám ještě někde střední školu a právě tam zameškávám hodiny. Podle toho jsem také odpovídal, asi to bude bráno jako velká chyba že ?

 156. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat jestli se nadpis počítá do slov ve slohové práci nebo ne?? Myslíte že vadí, že mám napsanou velkou slohovou práci na 120 slov (s nadpisem bych měla 126)? Děkuji za odpověď.

 157. Dobrý den, chtěla bych se zepat, u toho vypravovaní jsem psala v minulém čase ale začátek jsem psala jako že ted píšu příhěb z mého a života a doufám, že se jim bude líbit. Myslíte, že se mi to uzná ?

 158. Zadání u krátkého textu (e-mail Nickovi) mi přišlo sporné. Nebylo uvedeno, zda Nick chodí se mnou do školy ve VB a já byl například nemocný nebo že je z ČR a já byl jen v jazykové škole a ty informace od něj potřebuji k doplnění látky ze školy v Čechách.
  Pochopil jsem to přesně tak, že Nick je spolužák z ČR. Myslel jsem si, že to tak mám pouze já, takže jsem se celý den stresoval, že to mám špatně,.. jenže jsem zjistil, že to stejně pochopilo více lidí. Můžete mi to prosím nějak vysvětlit?

 159. Když je začátek práce ve stylu: “Četl jsem ve Vašem časopise o soutěži a tak jsem se rozhodl…” a až poté psané vypravování, budou s tím problémy?

 160. Vadí když mám v textu uvedeno
  from:
  to:
  ? Ucitelka ajiny rikala ze by to mela kazda esej obsahovat…?

  • Pokud jsi napsala 239 slov pouze v 1.části, tak jo. Co nám kladly na srdce, tak když je ten text o 2 intervaly kratší a o 2 intervaly delší, tak už se nehodnotí (1 interval je 30 slov, takže max. by mělo být 210 slov). Ale 100% jistá si nejsem 😉

 161. Dobrý den, bohužel jsem nepochopila druhou část a psala jsem, že jsem na kurzu angličtiny (a proto chybím v mé normální škole) a potřebuju nějaké materiály. Kolem mě to takhle napsalo a pochopilo spousta lidí. Nebude se tedy vůbec e-mail počítat a dostanu 0 bodů? Zvláštní je, že kolem mě to takhle pochopilo opravdu o dost více lidí.

 162. Hrozí mi, že moje práce nebude ohodnocena, pokud jsem zadání pochopila nejspíše špatně a jako důvod nepřítomnosti napsala, že jsem na kursu ve Velké Británii? Jinak jsem všechny náležitosti splnila.

 163. Myslíte, že je veliká chyba neuvést nadpis u prvního útvaru. Namísto toho jsem text zasadila jakože formální dopis. Takže jsem začala Dear Sir or Madam, I am writing to your advertisement on school board. I want to participate the competition on the topic The Day I will never forget.

  Pak jsem napsala vyprávění, zakončila jsem to Yours faithfully a podpis.
  A ještě dotaz: Očekává se asi minulý čas že? Já jej tam naštěstí mám.
  Díky Kateřina

 164. Prosím vás chci se zeptat, jak by se měla napsat věta: ,, Vy jste udělala dobře”..?? já jsem to napsala ,,You did well”.. což je předpokládám špatně!

 165. Kdy budou známy vásledky? Nevadí, když se mi v jedné částí tříkrát opakuje jedno slovo (nezávisle na sobě)? Děkuji

 166. Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat, jestli písemná práce 1.části bude hodnocena i když jsem v příběhu přímo nevykreslila zápletku, rozuzlení atd.
  Psala jsem o nejlepším dni v mém životě (který je pro mě zároveň dnem nezapomenutelným). V příběhu šlo o nutnost a přání mít psa, kterého mi rodiče nechtěli povolit, dále jsem pokračovala popisem, jak jsem psala dopis k Vánocům a ukončila jsem to happy-endem, že jsem svého chlupatého mazlíčka našla pod stromečkem.
  Předem děkuji za Vaši odpověď 🙂

 167. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda vadí, když jsem u dlouhého textu nedělal volné řádky mezi odstavci. Odstavce jsem odděloval tak, že jsem bez odsazení začal psát na nový řádek, ale řádky jsem nevynechával.

  Druhý dotaz je obdobný – zda vadí, když jsem u mailu postupoval stejným stylem. Podbody jsem rozlišoval pouze tak, že jsem o každém podbodu zase začal psát na nový řádek bez odsazení a bez vynechaného řádku.

  Mockrát děkuji za odpověď!

 168. Vadí moc, když jsem vypravovaní psala pouze formálě? A ke druhé části by mě zajímalo, když jsem napsala jako dvě informace, že mě zajímá jestli začali probírat novou lekci a jestli máme umět nějaké nové slovíčka na test? a jestli by mi sve podklady mohl nic Nick přinést domů, splnila sem zadání?

 169. Ja bych se chtel zeptat jestli mi odectou hodne bodu kdyz jsem zapomel u delsi slohovky nadpis jinak mam vse podle predpisu dekuji 🙂

 170. Dobrý den, mohla bych se zeptat, jestliže jsem nesplnila slohový útvar, je práce hodnocena za 0 bodů? Děkuji

 171. Jaká bodová sankce mi hrozí, když jsem ve 2. zadání pochopila, že se vracím z Velké Británie domů a píšu svému spolužákovi. Tedy důvod mé nepřítomnosti byla návštěva Velké Británie. Ostatní body osnovy mám správně.

 172. Jak velká chyba je, když jsem nenapsala nadpis? 😀 počítala jsem s tím co byl v zadání… dekuji 😀

 173. Mám dotaz, myslíte, že mi dají 0 za odklon od tématu, když jsem přehlédla, že jsem zameškala pouze Aj hodiny.. a napsala jsem tudíž Nickovi, jestli mi může poslat notes from English and French seminars?

  Děkuji za odpověď.

 174. Velmi probírané téma ohledně dnešní angličtiny – 2. část:

  Ze zadání vyplývá buď:
  1) jsme na kurzu a proto jsme dlouho nebyli ve škole
  2) byli jsme např. nemocní a proto jsme nebyli na pár hodinách kurzu

  a nebo oboje?

  Jak to vidíte vy a jak velkou roli to hraje v hodnocení, prosím?
  V ukázce máte zpracovanou druhou možnost, ale na internetu je mnoho diskuzí o tom, že se zadání dá pochopit více způsoby (což si myslím i já). Ráda bych věděla i Váš názor. Děkuji mockrát

 175. Vadí, když jsem ve druhé části psala, kdy se píše písemka z matematiky a jestli by mi mohl půjčit sešit do ní a ještě do angličtiny? A na závěr jsem napsala ať přijde ke mě domů v sobotu?

 176. Chtěla jsem se zeptat, zda u první části bude výsledek hodnocen nulou, pokud jsem nenapsala žádnou zápletku, tedy odchýlila se od vypravování?

 177. Dobrý večer,
  domníváte se, že je v poslední části druhého slohu, která se zabývá předáním informací, vhodné tázat se jestli vám pouze zavolá ? V zadání se píše, že mu máte navrhnout alternativy. Takže podle mého by tato práce nebyla na 100 %.

 178. Dobrý den, chtěla bych se zeptat o kolik bodů přijdu, když jsem napsala ve druhé části, že si potřebuji doplnit látku z matematiky a zeměpisu a ne z anglického jazyka ? Moc děkuji

 179. Dobrý den, prosíím, kolik ztratím bodů, když jsem v tom e-mailu psala o tom, že jsem chyběla na tom anglickém kurzu místo v české škole?

 180. Dobrý den. Chtěla bych se zeptat… Dnes jsem celkem zazmatkovala, když jsem zjistila, že jsem neměla v emailu odstavce. Až později mi došlo, že u tohoto typu textu být odstavce ani nemusí. Co jsem udělala je, že jsem škrtla přes půl stránky to, co jsem doposud měla a začala jsem to psát znovu i s odstavci.. Později jsem stejně zjistila, že mi místo už ani nevyjde, takže odstavce tak na půl. No komedie, práci mám napsanou, avšak v tom šedém poli a také na druhé straně, kde vlastně pole pro psaní asi po 5ti řádcích končí.. Chi se zeptat.. Bude mi tato práce uznaná? I přesto, že vzhledově to vypadá katastrofálně? Děkuju za odpověď a chválím vaše stránky 🙂

 181. Dobry den, je chyba, pokud jsem napsala Dear readers k prvnimu utvaru? Preci jen to piseme do novin. A kdyz jsem napsala svuj nadpis? V tom druhem jsem naopak delala odstavce. Mockrat dekuji za odpovedi, dostala jsem hrozne nervy, 😀

 182. Zdravím, mohl bych poprosit o kontrolu druhého zadání ? Nejsem si jistý jestli jsem splnil zadání co se týče o těch informacích studia. Díky (pravopis, časy atd. neřeště :D)

  Hi Nick,
  I need your help! I was sick a long time, so I wasn´t in school. Can you lend me your English exercise book please? You can lend me your schoolbook too. I just copy your enrolment what you did in school or you can send me it on my email. I can payment it or you can lend some book. Thanks for help!

  See you soon…

  Gregor

 183. Dobry den, dnes jsem také psala tyto zadání a špatné jsem si přečetla druhou cas. S tím, ze všecky body, které tu píšete ze se měly splnit jsem splnila, ale bohuzel u casti, kde se melo napsat o dve takzvané lekce nebo dvě ty věci k vypracovani, jsem poprosila kamaráda o dva úkoly ale z matiky a francouzštiny, nedošlo mi ze jsem chyběla na anglickém kurzu jinak ale postup a konečnou frazi a rozloučení vše mam. Došlo mi to az po odevzdani. Mam nějakou šanci na splnění asi ne co? Děkuji.

 184. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem v tom prvním zadání nepsala jenom o jednom dni,ale o více, je to velká chyba a sloh nebude uznaný?

  Předem děkuji

 185. Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli se mi nebude pocitat cela slohovka, kdyz jsem tam nenapsala rozlouceni napr. see you soon nebo jen ztratim body?

 186. Zdravím, když jsem v 1. zadání udělala poměrně hodně chyb v časech (+ nějaké chyby ve členech), ale zadání jsem, mám pocit, dodržela, a to včetně formálních úprav, myslíte, že mám ještě šanci na projití?

 187. Dobrý den,
  mám dotaz ohledně vypravování. Měla jsem zřejmě zatmění před očima a vypravování jsem psala přítomném čase průběhovém a prostém, neskáču však z minulého do přítomného.
  Jedná se o velkou chybu? Mohlo by se stát, že by mi tuto část nehodnotili či bych jen ztratila pár bodů?
  Děkuji

 188. Zajímalo by mě, jestli je velká chyba, když jsem dopis Nickovi pojal trošku víc ve formálním stylu, tedy že jsem používal fráze I would be really grateful, if you could send…. atd. Předpokládal jsem totiž, že Nicka neznám příliš dlouho, když se jednalo o jazykový kurz v zahraničí, a proto jsem to pojal formálněji. Jinak zkratky jako wasn’t jsem normálně používál, takže se můj e-mail dá označit za semi-formální. Snad na tom nebudou tak bazírovat…

 189. je chyba, když sem udělala u druhé části odstavce?
  tzn.
  Hi Nick,
  1. proč jsem chyběl
  2. požádání
  3. jak se setkáme
  I hope you don’t mind helping me.

  Love,
  Lucy.

 190. Je hrubá chyba když jsem v druhé části napsala, že potřebuju doplnit učivo z matematiky a zeměpisu? Jinak vše tam mám.Bude moje práce hodnocena?

 191. Dobrý den, nejprve bych chtěla poděkovat za stránky, jsou opravdu skvělé…
  Za druhé jsem se chtěla zeptat, jestli se vám nejeví druhé zadání jako nejednoznačné?.. Pochopila jsem ho tak, že chybím ve škole, kvůli kurzu, na kterém právě jsem… Co si o tom myslíte? 🙂

 192. Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor. V druhém (krátkém) slohu jsem pochopila, že se právě účastním anglického kurzu na jazykové škole a to je ten důvod, proč jsem nemohla být ve škole. Jinak mám další body zadání nejspíš splněné. Už jsem slyšela od více lidí, že to pochopili stejně jako já. Myslíte si, že i tak to bude uznáno jako správné?

 193. Dobry den chtěl jsem se zeptat když jsem psal kamaradovi do České republiky bude to bráno za velkou chybu

 194. Dobrý den, chci se zeptat, zda je na propadnutí když jsem v druhé části psala o informacích z jiného jazyka, ne anglického, tudíž jsme nesplnila 3 bod, jinak bych měla mít všechny splněné. Děkuji za odpověď.

 195. Mám dotaz, myslíte, že mi dají 0 za odklon od tématu, když jsem v tom druhém článku (Nickovi), si nepřečetla, že zameškal jenom Aj hodiny .. a napsala jsem, že potřebuji notes from English and French seminars?

  Děkuji za odpověď.

 196. Dobrý den,
  chci se zeptat, jak velká se bere chyba, když jsem sloveso “hide” dala do minulosti jako hided, protože jsem nevěděla, že jde o nepravidelné sloveso… a should jsem nedala do minulosti, jak mělo být..
  děkuji

 197. Dobrý den, mam dotaz na druhou část, počítá se jako chyba, když jsem tam napsala,že potřebuji vysvětlit něco v matice? Pochopila jsem to tak, že normální předměty má v angličtině, když je ve VB. Děkuji

 198. Dobrý den,
  chci se zeptat, zda je velká chyba, když mám u vypravování jen dva odstavce. Ale úvod, stať a konec tam obsaženy jsou ale jen v tech dvou odstavcí. A zapomela jsem na nadpis, tak jsem ho tam nahoru dopsala ale už do toho políčka co se nepočítá, je to bráno jako velká chyba? děkuju za odpověd.

 199. Dobrý den,
  mám v kratší části u e-mailu mnohem formálnější způsoby, nevadí to? Například začínám takto – I´m writing to you, because I haven´t been at school for five days and I need your help. A pak další věta – I wasn´t there, because i was ill..
  díky

 200. Ahoj, chtěla bych se zeptat, o kolik bodů půjdu dolů, když jsem u druhého textu místo o materiály na angličtinu napsala na matematiku a zeměpis? Moc děkuju !

 201. Chtěla jsem se zeptat zda je velká chyba když jsem místo nadpisu „The Day I Will Never Forget“ napsala My birthday day

 202. Dobrý den, u krátké eseje jsem zadání pochopila tak, že jsem v Čechách zmeškala ve škole hodiny anglického jazyka, protože jsem byla na kurzu v jazykové škole ve Velké Británii a proto jsem žádala spolužáka, aby mi poslal materiály (tutíž jsem jako důvod mé žádosti napsala, že jsem se zúčastnila toho kurzu). Bude moje práce i přes to hodnocena? 🙁

 203. Dobrý den, chci se zeptat ohledně dnešní písemné maturity z aj část 2. V zadání bylo, že jsme zameškali hodiny angličtiny. Psala jsem o jiném předmětě, jinak bych všechny body měla mít splněné. Je to chyba na propadnutí? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat, jak se hodnotí slohy ?
   A jestli je velká chyba když jsem u zadaní 2014 u kratšího slohu nezmínila, že si potřebuji doplnit látku z ang.j. ale z biologie ? Škrtá se tím pádem celý kratší sloh nebo se strhávají body? Děkuji

 204. Dobrý den,
  mohu se zeptat, mnoho lidí pochopilo zadání e-mailu opačně.
  Pokud napsali jako důvod právě kurz ve VB, ale ostatní body mají splněny bude práce hodnocena?
  Děkuji.

 205. Zdravím,
  chtěla bych se zeptat, jestli jsem nesplnila zadání u druhé práce, když jsem psala kamarádovi Nickovi do školy, kterou navštěvuji v ČR (tedy normálně, ne teď, když jsem na kurzu ve VB) a důvodem nepřítomnosti tedy byl kurz angličtiny ve VB?

 206. Dobry den, zajimalo by mě, jestli je velký problém, když jsem napsal, ze chci informace co delali celou dobu a jaka slovíčka ze španělštiny se mam naučit. Dekuji za odpověď..

 207. Dobrý den, chci se zeptat jestli je chyba, že jsem v druhé části napsala, že potřebuji vysvětlit něco v matice..Pochopila jsem to tak, že je ve VB a tam se učí normální předměty v angličtině. Děkuji.

 208. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na druhou, kratší část písemné maturity. Jako důvod nepřítomnosti jsem uvedla, že jsem byla nemocná . Nicka jsem však poprosila o sešit z matematiky. Špatně jsem pochopila že jde o kurz angličtiny a ne o běžnou školu. Je to velká chyba?

 209. Dobrý den, mám následující dotaz:

  V první úloze jsem popisoval, jak bylo vždy mým snem navštívit zápas mého oblíbeného anglického fotbalového týmu a jak se mi tento sen splnil, když jsem na jeden loni s mými rodiči vyrazil. Dále jsem popisoval, jak skvělou atmosféru dav fanoušků na stadioně vytvořil a že největší “rachot” nastal, když hráči vstoupili na hřiště a i přesto, že můj tým ten den nevyhrál, jsem měl v ten moment nesmírnou radost.

  Veškeré ostatní náležitosti, jako nadpis, odstavce, počet slov v limitu či vhodný jazyk, jsem splnil. Mám jen obavy, zda-li se jedná o vypravování, neboť tam nemám dostatek akce (uvedl jsem, že stadion burácel, atmosféra byla skvělá, neskutečně jsem si to užil, ale nemá to takový “drive” jako vaše práce).

  Má taková práce šanci na úspěch?

  • Mám podobný problém :/ Psala jsem o tom, jak jsem letěla poprvé s kamarádkou na dovolenou letadlem a tam jsem potkala našeho oblíbeného herce… Obávám se, že mi to neuznají kvůli chybějící zápletce. Mám tam pouze, že jsem seděla v sedadle a najednou mi někdo sáhl na rameno, já se s leknutím otočila a tam seděl on. Ale naše učitelka říkala, že spíš záleží na tom, jestli jsme použili fráze aj. věcí, které vyprávění dělají vyprávěním 😉

  • Já jsem psal přesně to samé. Jen sem napsal, že Chelsea vedla 1:0, ale v vzápětí bylo vyrovnáno. Když všechno směřovalo do prodloužení, tak Ivanovič rozhodl. Tohle asi taky není zápletka 🙁

 210. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na druhou část. Já a spousty dalších pochopili, že nebyli ve škole protože byli na kurzu v GB. Myslíte, že to je uplně špatně nebo by to mohlo být uznáno? Děkuji za odpověď Jana

 211. Zdravím, mohli byste prosím zjistit jak bude hodnoceno, pokud jsem pořádně nepochopil zadání a psal sem do ČR že jsem zde zameškal několik hodin, myslím že by to zajímalo více lidí, na Fb stránkách se už rozjela slušná diskuze na toto téma Díky Honza

 212. Dobry den,
  V kratsim slohu jsem udelala hloupou chybu, v zaveru jsem napsala, ze se sejdeme v kavarne s ceskym nazvem v meste Most. Jak moc zavazna chyba to je? Dekuji.

 213. Dobrý den,

  když jsem psal o narozeninách jako o dni na který nikdy nezapomenu, mohl jsem i v nadpise napsat The Birthday I Will Never Forget. Děkuji.

 214. Jsem jeden z mnoha, kdo pochopil špatně zadání. Jak se bude hodnotit, když jsem napsal, že jsem zameškal kvůli jazykovému kurzu a ne jazykový kurz? Děkuji.

 215. On ten e-mail měl bejt, jako že zameškal hodiny toho kurzu jo? Já to tedy pochopila jinak.. bude to velká chyba?

 216. Dobrý den,
  Mám takový dotaz. Řeší se to po celym Facebooku a to, jestli to bude rovnou za 5, když jsem to zadání u e-mailu pochopil tak, že jsem ve škole nebyl právě kvuli tomu kurzu. Myslim jako v český škole… děkuju moc

 217. Mohu se zeptat, mnoho lidí nesprávně pochopilo zadání, že například jako důvod napsali právě ten kurz, ale ostatní body mají zpracované správně. Bude tato práce hodnocena nebo nikoli?
  Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *