Maturitní kalkulačka a hodnocení výsledků u maturity nejen z anglického jazyka

vysledna-znamka-maturitaJakou celkovou známku dostanete po splnění všech částí státní maturity z anglického jazyka? Jak se výsledná známka ze získaných bodů za jednotlivé části zkoušky a jejich přepočet na procenta vypočítá? Jak se odvolat, když se Vám obdžené hodnocení nezdá?

K výpočtu známky, kterou získáte u maturity z angličtiny slouží maturitní kalkulačka. Do maturitní kalkulačky v sekci “Cizí jazyk” zadáte dosažený počet bodů z každé části maturitní zkoušky, tedy bodový zisk z ddaktického testu z angličtiny, písemné práce z AJ a ústní zkoušky. Kalkulačka Vám následně bodový zisk přepočítá na procenta, a uvede, zda jste u maturity prospěli a jakou výslednou známku jste získali.

ČTĚTE TAKÉ: Hodnocení ústní zkoušky u maturity z angličtiny a jak u ní ohromit

Pro správný výpočet je ještě nutné vybrat, zda máte, či nemáte přiznané uzpůsobení zkoušky. Pokud žádné uzpůsobení nemáte (většina maturantů), vyberte “Bez PUP – žák bez přiznaného uzpůsobení”. V opačném případě vyberte kategorii PUP dle Vašeho posudku.

ČTĚTE TAKÉ: Jak správně odpovídat na otázky u ústní zkoušky z angličtiny u maturity?

Výsledná známka se zobrazí ve slovním formátu, tedy tak, jak jsou známky uváděny na vysvědčení:

 • výborný
 • chvalitebný
 • dobrý
 • dostatečný
 • nedostatečný

Pokud jste ve všech třech částech maturity z angličtiny získali 44% a více, uspěli jste. Pokud jste jednu z těchto částí nad 44% a více nesplnili, bohužel jste u maturity z AJ neuspěli, a je třeba si tuto část (ne všechny části maturity z AJ) v dalším termínu maturit zopakovat a splnit.

Co dělat, když si myslím, že jsem měl/a prospět, ale neprospěl/a jsem?

V takové případě můžete požádat o “Přezkum výsledků či průběhu maturitní zkoušky”. Jedná se vlastně o možnost odvolání v případě, že s výsledky nesouhlasíte. Jak se odvolat u maturity v jarním termínu 2014 si přečtěte zde.

7 komentářů u “Maturitní kalkulačka a hodnocení výsledků u maturity nejen z anglického jazyka

 1. dobry den,

  mam takovej mensi dotaz budu maturovat
  a jen chci vedet, kolik bodu musim ziskat u anglictiny ale u celkoveho.
  at to dam aspon na 4ku.
  budu rada za odpoved.

 2. Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli bude nějaká aktuální maturitní kalkulačka pro rok 2015. Z loňského roku jsou nepoužitelné – nesouhlasí maximální počet bodů. 🙁
  Děkuji 🙂

 3. Dobrý den, mám takový dotaz. Psal jsem dnes (4.5.2015) slohovku z AJ. O tématech jste už jistě seznámeni. Já trochu zazmatkoval a místo nadpisu v charakteristice jsem napsal datum, pod to oslovení (dear sir or madam) pak nějaký úvod a poté tu charakteristiku (vnitřní i vnější a důvod proč je osoba zajímavá). Na konec jsem napsal yours faithfully a podpis. Je to nedodržení útvaru, takže 0 bodů? Stejný problém má i tak cca 50% lidí co jsem se ptal. Předem děkuji za odpověď.

 4. Dobrý den,
  rovněž mě zajímá známka z aj, z didaktického testu 49b – 77,78, sloh 36b – 100%, 36b – 92,31. Podle maturitní kalkulačky mi vychází 86,97 tj. chvalitebně, ale zajímalo by mě zda se tato procenta ještě dále zaokrouhlují, nebo ne. A pokud ano, byla by to jednička ? Moc děkuji za odpověď.

 5. Dobrý den,
  mohu se zeptat, jak se počítá výsledná známka z cizího jazyka? Myslela jsem, že výsledná procenta se sečtou a vydělí se to třemi… jenže pokud dám do Vaší kalkulačky: 32 bodů (50,8%) 36 bodů (100%) a 29 bodů (74,4%) výjde mi 68,98% .. ale podle normálního sečtení a vydělení by mělo vyjít 75% (50,8+100+74,4) = 225,2 : 3 = 75

  • Protože u cizího jazyku má didaktický test hodnotu 2, písemná práce 1 a ústní zkouška 1. Takže (2*50,8+100+74,4)/400=0,69 (69%)

  • Dobrý den, v angličtině se to nedělí na třetiny, didaktický test má váhu 50%, písemná práce 25% a ústní zkouška 25%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *