Seznam maturitních témat k ústní zkoušce z angličtiny

seznam-maturitni-otazky-temata-anglictinaJak je to se seznamem maturitních témat a otázek k ústní zkoušce u maturity z angličtiny? Otázka, která je velmi často kladena maturanty z anglického jazyka, kteří samozřejmě potřebují seznam maturitních témat mít, aby se na něj mohli zodpovědně v klidu připravit a u ústní zkoušky z angličtiny zazářit. Přečtěte si, jak to s maturitními tématy u ústní zkoušky z AJ opravdu je, kde seznam otázek a témat vzít, a jak se připravit na jedničku.

Maturitní témata z angličtiny – seznam

Ústní zkouška z angličtiny se skládá ze čtyř částí, kterými jsou:

Zatímco první, druhá a čtvrtá část ústní zkoušky z AJ je zaměřena na všeobecná témata (např. nakupování, počasí, prázdniny, cestování a další všeobecná témata), třetí část ústní zkoušky,  která trvá 5 minut, je zaměřena právě na maturitní témata.

Existuje pro všechny stejný seznam maturitních témat z anglického jazyka?

Ne, seznam maturitních témat k ústní zkoušce z AJ u maturity je na každé škole jiný. Každá střední škola má totiž své specifické zaměření; např. zdravotní střední školy mají jiná témata, než např. gymnázia, obchodní akademie nebo střední odborné školy, zaměřené např. na technické obory. Představte si, že si student gymnázia vytáhl u maturity z angličtiny např. maturitní téma “Stroje a materiály v mém oboru” anebo “Komunikace s pacientem anglicky”.

ČTĚTE TAKÉ: Jak správně odpovídat na otázky zkoušejícího u maturitní ústní zkoušky z AJ?

Kde seženu seznam mých maturitních témat pro anglický jazyk?

Seznam Vašich maturitních témat musí být ze začátku školního roku na každé střední škole zveřejněn (maximálně do 31. října – garantuje ředitel/ka školy) a Vaše paní učitelka nebo pan učitel angličtiny by Vám seznam maturitních témat měl/a vyvěsit minimálně na nástěnce ve škole. Zpravidla Vám ale seznam nakopíruje a rozdá; ve většině případů seznam maturitních témat visí i na webových stránkách školy nebo je máte k dispozici na Vašem školním e-learningu. Po seznamu maturitních témat z AJ se tedy vždy ptejte na Vaší škole Vašich učitelek a učitelů angličtiny – ti Vám musí seznam maturitních témat k ústní zkoušce z anglického jazyka poskytnout.

ČTĚTE TAKÉ: Jak na excelentní porovnávání obrázků v angličtině?

O jaká maturitní témata se jedná?

Každá škola má seznam maturitních témat jiný. Zpravidla se ale jedná o témata týkající se anglicky mluvících zemí (Velká Británie, London, USA aj.) fakt o České republice nebo Evropské Unii (také nazývaná jako reálie) mohou se objevit všeobecná témata, jako je např. Práce, Nemoci, Média aj. (velmi často u gymnázií) a také právě odborně zaměřená témata dle oboru, který se na dané střední škole studuje (témata ze strojírenství, gastronomie, hotelnictví, lesnictví, informačních technologií atd.).
ČTĚTE TAKÉ: Jak se představit anglicky a udělat dobrý dojem?

Jak vypadá seznam maturiních témat z angličtiny?

Podívejte se na seznamy maturitních témat vybraných škol:

Ukázka seznamu maturitních témat k maturitě z anglického jazyka pro gymnázia

Ukázka seznamu maturitních témat k maturitě z angličtiny – střední technické školy

Ukázka seznamu maturitních témat k maturitě z AJ – střední hotelové školy

ČTĚTE TAKÉ: Jak se představit anglicky a udělat dobrý dojem?

2 komentáře u “Seznam maturitních témat k ústní zkoušce z angličtiny

  1. Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jak to opravdu s tématy k maturitě je. Nám bylo řečeno , že pro nás žádná témata nejsou k dispozici. Předem mnohokrát děkuji, Viktorie M.

  2. Dobrý den,
    potřebovala bych zjistit maturitní témata ústní ze střední školy , která je zaměřená na programování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *