Otevřené otázky: Cestování 1

maturitni-otevrene-otazky-traveling

CÍL: Umím odpovědět na otázky týkající se tématu Cestování, Travelling. Abyste tohoto cíle dosáhli a získali maximum bodů, je nutné dodržet následující dva body. Jejich dodržením totiž naplníte přesně to, co od Vás zkoušející u této části ústní zkoušky z angličtiny očekává:

 • Odpověď musí být detailní, věcná, logická a vhodně zakončená.
 • Odpověď musí obsahovat minimálně 20 slov.

Vylosujete-li si otázky toto téma, popřemýšlejte na potítku o tom, kam se dá cestovat a kam cestuji já (do jakých míst, zemí, států (např. do Chorvatska, Itálie, Turecka), nebo regionů cestujeme, cestujeme-li v České republice nebo v zahraničí), proč cestovat a proč cestuji já (cestujeme na prázdniny, na dovolenou, stěhujeme se, za studiem), jak je možné cestovat a jak obvykle cestuji já (přemísťujeme se pěšky, autem, autobusem, tramvají, vlakem, letadlem), kdy cestovat (cestujeme v létě, v zimě, o prázdninách, o dovolené), kam jsem již cestoval a co jsem tam zažil (pozitivní zážitek, špatná zkušenost), s kým cestovat (s rodinou, přáteli, se psem), vzpomeňte si na vyprávění jiných lidí o jejich zážitcích z cest. Zmínit můžete virtuální cestování například skrze Google Earth, přes webkamery nebo dokumenty ve virtuální realitě.

ČTĚTE TAKÉ: Otevřené otázky z AJ k ústní zkoušce na téma Škola

Otevřené maturitní otázky Travelling, Cestování:

 • Do you like travelling? Tell me about it.
 • Do you take a map when you are going on a trip?
 • What is better for you: travelling by bus or travelling by train?
 • Have you ever been abroad? Tell me about it.
 • Would you like to travel to Japan? Why? / Why not?
 • If you had enough money, which country would you travel to? Why?

ČTĚTE TAKÉ:
Popis a porovnávání obrázků k ústní zkoušce z AJ na téma Prázdniny

Jak byste na tyto otázky odpověděli Vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky a jeho autorem je NovýAmos.cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “Otevřené otázky: Cestování 1

 1. Řekla bych, že se to nelze učit nazpaměť 😀 Já jsem se například na angličtinu neučila vůbec, jen jsem si zběžně prohlédla tento web, a s těmi 35 body, co jsem u ústní zkoušky získala, jsem celkem spokojená.
  Podle mě jde převážně o zachování si duchapřítomnosti (samozřejmě doporučuji všem poctivou přípravu, tento web maturanty více než skvěle informuje) a využití čisté logiky… Zkoušející jsou většinou milí, chápaví a usměvaví 🙂

 2. Tech 6 otevrenych otazek, jak zde uvadite, tam jiste budou? Nebo jsou to pouze priklady toho, co se tam muze objevit. Nevim, co se vlastne ucit, prece nejde vsechno;-)

  • Petro, otevřené otázky jsou typově opravdu velmi, velmi podobné těm, která se mohou objevit v ostrých zadáních. Ideální studijní online materiály 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *