Jak bude vypadat maturita z angličtiny v roce 2013?

maturita-anglictina-2013Maturita z anglického jazyka 2013

Přečtěte si následující článek, který Vás provede formátem celé maturitní zkoušky z angličtiny. Znalost formátu zkoušky je totiž pro každého maturanta pro získání co nejlepšího hodnocení u maturity klíčová.

Na rozdíl od předchozích ročníků státní maturity budou všichni maturující studenti, kteří si angličtinu k maturitě vybrali, skládat zkoušku v jediné úrovni. Tato úroveň zcela odpovídá základní úrovni zkoušky z ročníků 2011 a 2012

Maturitu z anglického jazyka budete v roce 2013 stejně jako v předchozích ročnících skládát ze tří částí, kterými jsou písemná práce, didaktický test (skládající se z poslechové části a čtení) a ústní zkouška.

Písemná práce u maturity z anglického jazyka Maturitní písemnou práci z angličitny budou maturanti skládat již 2. května 2013. Další užitečné informace a zadání naleznete v záložce Písemná práce.

Didaktický test u maturity z anglického jazyka Didaktický test z angličtiny proběhne 7.května 2013. Další informace a zadání týkající didaktického testu naleznete v záložce Didaktický test.

Ústní zkouška u maturity z anglického jazyka Ústní zkouška z angličtiny bude probíhat v termínech, které studentům sdělí škola. Informace o ústní zkoušce a zadání naleznete v záložce Ústní zkouška.

Celkové hodnocení studenta u maturity z angličtiny:

Z každé jednotlivé části maturitní zkoušky z AJ je pro úspěšné složení zkoušky nutné získat minimálně 44%. Pokud se maturantovi nějaká z těchto částí nepovede, opravuje v dalším termínu (v našem případě podzimním v roce 2013) pouze tuto jednotlivou část zkoušky, nikoliv všechny části zkoušky.

ČTĚTE TAKÉ: Ukázka ústní zkoušky z anglického jazyka - youtube video Finální známka (na maturitním vysvědčení) Didaktický test tvoří 50% celkové maturitní známky z angličtiny, písemná práce 25% a ústní zkouška také 25%. ČTĚTE TAKÉ: Jak vypadá hodnocení maturity z angličtiny v roce 2013? Tipy, návody a triky, které Vám při přípravě k úspěšnému složení zkoušky jistě pomohou sledujte také na naší facebook stránce Maturity z angličtiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *